Wpisy autorstwa: "d.bober"

Szpital w Wejherowie ma swoją Strefę Rodzica! Na oddziale pediatrycznym powstała bajkowa przestrzeń dla najmłodszych pacjentów.

21 października 2020 roku na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego
im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstała komfortowa przestrzeń do zabaw i relaksu dla najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Wszystko w ramach programu społecznego, który trwa nieprzerwanie od 2013 roku i powstał, żeby wpływać na poprawę komfortu oraz przyśpieszać proces rekonwalescencji małych pacjentów oddziałów pediatrycznych polskich szpitali. W celu zachowania wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa, otwarcie odbyło się zdalnie, bez obecności dziennikarzy i gości.

Strefa Rodzica w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie to już 34. komfortowe miejsce na mapie polskich szpitali. Program trwa nieprzerwanie od 2013 roku, a dla nas największym prezentem jest świadomość, że powstające przestrzenie realnie wpływają na zwiększenie komfortu hospitalizowanych dzieci oraz ich opiekunów. – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Najnowsza Strefa Rodzica powstała na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Specjalnie wydzielona przestrzeń do zabaw i relaksu jest w całości inspirowana cyrkiem. Mali pacjenci otrzymali do dyspozycji drewniany teatrzyk na kółkach, stolik do zabaw, półki z zabawkami oraz ścianę z farbą tablicową do rysowania. W rogu stanęły też rozkładane krzesła dla rodziców. Dodatkowo, zgodnie z potrzebami szpitala, przy Strefie stanęła w pełni wyposażona łazienka z dostępem do prysznica i sedesu, żeby w pełni ułatwić poruszanie się w obrębie oddziału.

W otwarcie swój wkład mieli także pracownicy-wolontariusze Budimeksu, którzy od początku trwania programu, angażują się w jego przebieg. W związku z trwającą epidemią Covid-19 nie byli obecni na miejscu, ale przekazali małym pacjentom liczne zabawki. W porozumieniu ze szpitalem wybrali takie, które są trwałe i łatwe w dezynfekcji.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzone zostały w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane zostały wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

strefa-rodzica-wejherowo_3strefa-rodzica-wejherowo_2strefa-rodzica-wejherowo_5strefa-rodzica-wejherowo_4

W wejherowskim szpitalu powstanie Strefa Rodzica! Pierwszy raz w historii programu, otwarcie odbędzie się w trybie online.

Celem realizowanego od siedmiu lat programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom jest stworzenie komfortowych warunków podczas pobytu w szpitalu, w których rodzice i mali pacjenci będą mogli wspólnie spędzać czas. Tegoroczna edycja została rozpoczęta w Piotrkowie Trybunalskim, a zakończy się w Wejherowie. 21 października 2020 roku odbędzie się wyjątkowe, bo zdalne otwarcie 34. Strefy Rodzica, która powstanie na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Bezpieczeństwo jest jedną z nadrzędnych wartości naszej firmy, dlatego w czasie pandemii koronawirusa postanowiliśmy otworzyć 34. Strefę Rodzica w Wejherowie bez obecności dziennikarzy, gości oraz wolontariuszy Budimeksu, jak miało to miejsce zazwyczaj. Mimo tych przeciwności, najmłodsi pacjenci szpitala oraz ich opiekunowie otrzymają swoją, specjalnie wydzieloną Strefę – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Oddział pediatryczny Szpitala w Wejherowie przyjmuje rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat i trafiają do niego nie tylko pacjenci z regionu, a także turyści i dzieci z miejscowości letniskowych. Ze względu na wciąż trwającą epidemię Covid-19, w ramach zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków, rodzice mają utrudniony lub uniemożliwiony dostęp do hospitalizowanych dzieci (często uzależniony od decyzji szpitala). Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji, program został zmodyfikowany w sposób, który pozwala przeprowadzić zdalne otwarcie Strefy i zachować tym samym należytą ostrożność. Mamy nadzieje, że sytuacja szybko ulegnie zmianie i rodzice oraz mali pacjenci będą mogli bez przeszkód pokonywać wspólnie trudy leczenia.

Cała 34. Strefa Rodzica inspirowana jest cyrkiem. Oprócz pomieszczenia do zabaw i relaksu, zaaranżowana zostanie również w pełni wyposażona łazienka, w której znajdzie się m.in. prysznic i sedes.

Od początku programu, otwarciu Stref towarzyszą wolontariusze Budimeksu, którzy biorą udział w pracach aranżacyjno-wykończeniowych. Tym razem również postanowili zrobić małym pacjentom niespodziankę. W porozumieniu z personelem szpitala wybiorą i dostarczą trwałe, łatwe do dezynfekcji i służące na lata zabawki, żeby choć trochę umilić trud leczenia.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Na Pomorze zawitają cyrkowe wnętrza. W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zrealizowany zostanie program społeczny Strefa Rodzica. Budimex dzieciom

Wspaniałe wieści dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców oraz opiekunów. Na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym  im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstanie 34 Strefa Rodzica. Specjalnie wydzielone pomieszczenie zostanie zaaranżowane dla małych pacjentów i ich opiekunów tak, aby mogli wspólnie spędzać czas w bardziej przyjaznych warunkach.

Od 7 lat Budimex tworzy komfortowe przestrzenie dla hospitalizowanych dzieci i ich opiekunów w szpitalach w całej Polsce. Strefy są miejscem relaksu, spotkań i zabawy poza często kojarzącą się ze smutkiem salą szpitalną. W ramach programu powstają także aneksy kuchenne do przygotowania posiłków oraz nierzadko punkty sanitarno-higieniczne do szybkiego odświeżenia się. Od 2013 roku w ramach programu powstały na mapie Polski aż 33 Strefy Rodzica, z których rocznie korzysta średnio 25 tysięcy osób. 

 

Wiemy, że pobyt w szpitalu nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich opiekunów, dlatego staramy się tworzyć warunki, które przyspieszą proces rekonwalescencji i pozwolą zapomnieć chociaż na chwilę o trudach leczenia – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

 

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie jest już 34 placówką, w której zostanie zrealizowany program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Do oddziału pediatrycznego przyjmowanych jest rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat. Są to pacjenci z regionu, ale także turyści, którzy w sezonie letnim przebywają nad morzem. Dodatkowo, szpital posiada oddział ratunkowy (SOR dla dzieci), do którego trafiają dzieci z miejscowości letniskowych.

W Wejherowie zaadaptowany zostanie składzik wraz z przynależącą do niego toaletą. Zgodnie z projektem cała przestrzeń będzie inspirowana cyrkiem. Pojawi się teatrzyk na kółkach, drewniane zabawki, cyrkowe aplikacje na ścianę oraz kolorowy wieszak na ubrania. Łazienka natomiast zostanie wyposażona w prysznic, sedes oraz składany przewijak, które ułatwią szybkie odświeżenie się czy przewinięcie dziecka.

Całość projektu wspierają ambasadorzy programu: aktorka Agnieszka Grochowska, Dariusz Wardziak, znany jako Darek Stolarz, prowadzący swój własny program „Darek Solo” oraz Tatiana Mindewicz-Puacz – psychoterapeutka, motywatorka, mentorka w programie Projekt Lady. Każdorazowo, do pomocy przy pracach wykończeniowych zaangażowani są wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy nadają ostatni „szlif”, zanim Strefa Rodzica zostanie przekazana do użytku małym pacjentom.  Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. 

1 23

Pobyt w szpitalu i obecność Rodzica przy Dziecku

Pobyt w szpitalu na pewno nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców/opiekunów. Nie jest natomiast powiedziane, że musi kojarzyć się z lękiem bądź strachem. Bardzo dużo zależy od zewnętrznych czynników, na które wpływa m.in. otoczenie, emocje rodzica, wiek, odporność na stres, kontakt z personelem. Co w takim razie może pomóc dziecku łatwiej przejść proces rekonwalescencji? Jak my dorośli możemy na to wpłynąć?

Dziecko doskonale odbiera sygnały płynące z otoczenia. Choć może nam się wydawać, że tłumienie przez nas, dorosłych emocji jest dobrym rozwiązaniem to okazuje się, że dziecko bardzo przejrzyście widzi, że kiedy ocieramy łzy, żeby zaraz potem się uśmiechnąć to są to sprzeczne sygnały - budzą w nim niepokój. Nasze nastroje wpływają na nastroje dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że mamy być szczęśliwi, kiedy realia nie dają nam ku temu powodu. Każdy musi i powinien pozwalać sobie na upust emocjonalny. Ważne jednak, żeby przygotować dziecko na pobyt w szpitalu, żeby dobrze wytłumaczyć mu, że jest to miejsce niezbędne dla niego w tym momencie i jest tu po to, żeby za jakiś czas czuć się lepiej, a nie gorzej.

Obecność rodzica przy dziecku ma ogromny wpływ na samopoczucie, a nierzadko również na przyśpieszenie procesu powrotu do zdrowia. Chodzi przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa, ale także o to, żeby zapewnić dziecku warunki, które jak najbardziej będą przypomniały DOM. Obecność rodzica przy chorującym dziecku jest także istotną pomocą dla samego szpitala. Często rodzice pomagają szybciej się zaklimatyzować na oddziale, przekonać się do personelu medycznego – rodzicowi łatwiej wytłumaczyć dziecku, że Paniom pielęgniarkom można ufać, a Pan Doktor chce, żeby wyzdrowiało – nawet jeżeli wiąże się to z zabiegami, które nieczęsto bywają nieprzyjemne.

 

MY WIEMY, jak istotne są aspekty emocjonalne i jak ogromny wpływ na psychikę dziecka ma obecność rodzica/opiekuna podczas leczenia.

Każda Strefa Rodzica Budimex dzieciom to indywidualnie stworzony na podstawie potrzeb danego oddziału projekt. Jesteśmy już w 33 szpitalach w całej Polsce i będzie nas jeszcze więcej, bo najpiękniejszy uśmiech na świecie to uśmiech dziecka. 

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim ma Strefę Rodzica!

Na oddziale dziecięcym Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach programu społecznego Budimeksu została otwarta 33. Strefa Rodzica, w której mali pacjenci i ich opiekunowie będą mogli wspólnie spędzać czas. 

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach programu, w ciągu 7 lat, w całej Polsce stworzono na dziecięcych oddziałach polskich szpitali 32 komfortowe miejsca dla dzieci i ich opiekunów.

Otwarta 17 czerwca 2020 roku, w PCMD w Piotrkowie Trybunalskim Strefa Rodzica to pierwsza w tym roku specjalnie zaaranżowana, w ramach programu społecznego przestrzeń. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, bo w trudnym czasie, jakim jest sytuacja Covid-19 udało się,  przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, udostępnić małym pacjentom szpitala w Piotrkowie Trybunalskim i ich opiekunom kolorową przestrzeń, która ubarwi trudy życia codziennego, związane z powrotem do zdrowia.

Przestrzeń, z której od dziś mogą korzystać mali beneficjenci szpitala inspirowana jest stylem skandynawskim, z przeważającą kolorystyką szarości w połączeniu ze słoneczną pomarańczą. Strefa Rodzica powstała w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się świetlica. Zaaranżowano także przynależący do niej korytarz. Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest mini aneks kuchenny.

W związku z koniecznością zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności, otwarcie Strefy Rodzica zostało przeprowadzone w kameralnym namiocie przed szpitalem, a goście stosując się do wymogów zachowali należyte odstępy, nakładając maseczki ochronne.

Pracownicy Budimeksu, którzy każdorazowo pomagają w pracach wykończeniowych, tym razem zdecydowali się ubarwić Strefę Rodzica w inny sposób. Podarowali Szpitalowi wyjątkowy prezent, który poszerzył możliwość spędzania wspólnie czasu, także na zewnątrz. Wolontariusze przekazali dwie ławki parkowe oraz liczne kwiaty doniczkowe, które w otoczeniu zieleni stanęły przed budynkiem. Teraz, kiedy szczególnie brakuje przebywania na świeżym powietrzu – mali pacjenci i ich rodzice mogą bezpiecznie spędzać czas, także poza murami szpitala.

img_6682

img_6649

img_6675

img_6673

img_6685

img_6582

Lista wpisów

Wpisy autorstwa: "d.bober"

Szpital w Wejherowie ma swoją Strefę Rodzica! Na oddziale pediatrycznym powstała bajkowa przestrzeń dla najmłodszych pacjentów.

strefa-rodzica-wejherowo

21 października 2020 roku na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego
im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstała komfortowa przestrzeń do zabaw i relaksu dla najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Wszystko w ramach programu społecznego, który trwa nieprzerwanie od 2013 roku i powstał, żeby wpływać na poprawę komfortu oraz przyśpieszać proces rekonwalescencji małych pacjentów oddziałów pediatrycznych polskich szpitali. W celu zachowania wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa, otwarcie odbyło się zdalnie, bez obecności dziennikarzy i gości.

Strefa Rodzica w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie to już 34. komfortowe miejsce na mapie polskich szpitali. Program trwa nieprzerwanie od 2013 roku, a dla nas największym prezentem jest świadomość, że powstające przestrzenie realnie wpływają na zwiększenie komfortu hospitalizowanych dzieci oraz ich opiekunów. – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Najnowsza Strefa Rodzica powstała na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Specjalnie wydzielona przestrzeń do zabaw i relaksu jest w całości inspirowana cyrkiem. Mali pacjenci otrzymali do dyspozycji drewniany teatrzyk na kółkach, stolik do zabaw, półki z zabawkami oraz ścianę z farbą tablicową do rysowania. W rogu stanęły też rozkładane krzesła dla rodziców. Dodatkowo, zgodnie z potrzebami szpitala, przy Strefie stanęła w pełni wyposażona łazienka z dostępem do prysznica i sedesu, żeby w pełni ułatwić poruszanie się w obrębie oddziału.

W otwarcie swój wkład mieli także pracownicy-wolontariusze Budimeksu, którzy od początku trwania programu, angażują się w jego przebieg. W związku z trwającą epidemią Covid-19 nie byli obecni na miejscu, ale przekazali małym pacjentom liczne zabawki. W porozumieniu ze szpitalem wybrali takie, które są trwałe i łatwe w dezynfekcji.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzone zostały w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane zostały wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

strefa-rodzica-wejherowo_3strefa-rodzica-wejherowo_2strefa-rodzica-wejherowo_5strefa-rodzica-wejherowo_4

W wejherowskim szpitalu powstanie Strefa Rodzica! Pierwszy raz w historii programu, otwarcie odbędzie się w trybie online.

Celem realizowanego od siedmiu lat programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom jest stworzenie komfortowych warunków podczas pobytu w szpitalu, w których rodzice i mali pacjenci będą mogli wspólnie spędzać czas. Tegoroczna edycja została rozpoczęta w Piotrkowie Trybunalskim, a zakończy się w Wejherowie. 21 października 2020 roku odbędzie się wyjątkowe, bo zdalne otwarcie 34. Strefy Rodzica, która powstanie na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Bezpieczeństwo jest jedną z nadrzędnych wartości naszej firmy, dlatego w czasie pandemii koronawirusa postanowiliśmy otworzyć 34. Strefę Rodzica w Wejherowie bez obecności dziennikarzy, gości oraz wolontariuszy Budimeksu, jak miało to miejsce zazwyczaj. Mimo tych przeciwności, najmłodsi pacjenci szpitala oraz ich opiekunowie otrzymają swoją, specjalnie wydzieloną Strefę – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Oddział pediatryczny Szpitala w Wejherowie przyjmuje rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat i trafiają do niego nie tylko pacjenci z regionu, a także turyści i dzieci z miejscowości letniskowych. Ze względu na wciąż trwającą epidemię Covid-19, w ramach zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków, rodzice mają utrudniony lub uniemożliwiony dostęp do hospitalizowanych dzieci (często uzależniony od decyzji szpitala). Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji, program został zmodyfikowany w sposób, który pozwala przeprowadzić zdalne otwarcie Strefy i zachować tym samym należytą ostrożność. Mamy nadzieje, że sytuacja szybko ulegnie zmianie i rodzice oraz mali pacjenci będą mogli bez przeszkód pokonywać wspólnie trudy leczenia.

Cała 34. Strefa Rodzica inspirowana jest cyrkiem. Oprócz pomieszczenia do zabaw i relaksu, zaaranżowana zostanie również w pełni wyposażona łazienka, w której znajdzie się m.in. prysznic i sedes.

Od początku programu, otwarciu Stref towarzyszą wolontariusze Budimeksu, którzy biorą udział w pracach aranżacyjno-wykończeniowych. Tym razem również postanowili zrobić małym pacjentom niespodziankę. W porozumieniu z personelem szpitala wybiorą i dostarczą trwałe, łatwe do dezynfekcji i służące na lata zabawki, żeby choć trochę umilić trud leczenia.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Na Pomorze zawitają cyrkowe wnętrza. W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zrealizowany zostanie program społeczny Strefa Rodzica. Budimex dzieciom

1

Wspaniałe wieści dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców oraz opiekunów. Na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym  im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstanie 34 Strefa Rodzica. Specjalnie wydzielone pomieszczenie zostanie zaaranżowane dla małych pacjentów i ich opiekunów tak, aby mogli wspólnie spędzać czas w bardziej przyjaznych warunkach.

Od 7 lat Budimex tworzy komfortowe przestrzenie dla hospitalizowanych dzieci i ich opiekunów w szpitalach w całej Polsce. Strefy są miejscem relaksu, spotkań i zabawy poza często kojarzącą się ze smutkiem salą szpitalną. W ramach programu powstają także aneksy kuchenne do przygotowania posiłków oraz nierzadko punkty sanitarno-higieniczne do szybkiego odświeżenia się. Od 2013 roku w ramach programu powstały na mapie Polski aż 33 Strefy Rodzica, z których rocznie korzysta średnio 25 tysięcy osób. 

 

Wiemy, że pobyt w szpitalu nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich opiekunów, dlatego staramy się tworzyć warunki, które przyspieszą proces rekonwalescencji i pozwolą zapomnieć chociaż na chwilę o trudach leczenia – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

 

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie jest już 34 placówką, w której zostanie zrealizowany program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Do oddziału pediatrycznego przyjmowanych jest rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat. Są to pacjenci z regionu, ale także turyści, którzy w sezonie letnim przebywają nad morzem. Dodatkowo, szpital posiada oddział ratunkowy (SOR dla dzieci), do którego trafiają dzieci z miejscowości letniskowych.

W Wejherowie zaadaptowany zostanie składzik wraz z przynależącą do niego toaletą. Zgodnie z projektem cała przestrzeń będzie inspirowana cyrkiem. Pojawi się teatrzyk na kółkach, drewniane zabawki, cyrkowe aplikacje na ścianę oraz kolorowy wieszak na ubrania. Łazienka natomiast zostanie wyposażona w prysznic, sedes oraz składany przewijak, które ułatwią szybkie odświeżenie się czy przewinięcie dziecka.

Całość projektu wspierają ambasadorzy programu: aktorka Agnieszka Grochowska, Dariusz Wardziak, znany jako Darek Stolarz, prowadzący swój własny program „Darek Solo” oraz Tatiana Mindewicz-Puacz – psychoterapeutka, motywatorka, mentorka w programie Projekt Lady. Każdorazowo, do pomocy przy pracach wykończeniowych zaangażowani są wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy nadają ostatni „szlif”, zanim Strefa Rodzica zostanie przekazana do użytku małym pacjentom.  Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. 

1 23

Pobyt w szpitalu i obecność Rodzica przy Dziecku

Pobyt w szpitalu na pewno nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców/opiekunów. Nie jest natomiast powiedziane, że musi kojarzyć się z lękiem bądź strachem. Bardzo dużo zależy od zewnętrznych czynników, na które wpływa m.in. otoczenie, emocje rodzica, wiek, odporność na stres, kontakt z personelem. Co w takim razie może pomóc dziecku łatwiej przejść proces rekonwalescencji? Jak my dorośli możemy na to wpłynąć?

Dziecko doskonale odbiera sygnały płynące z otoczenia. Choć może nam się wydawać, że tłumienie przez nas, dorosłych emocji jest dobrym rozwiązaniem to okazuje się, że dziecko bardzo przejrzyście widzi, że kiedy ocieramy łzy, żeby zaraz potem się uśmiechnąć to są to sprzeczne sygnały - budzą w nim niepokój. Nasze nastroje wpływają na nastroje dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że mamy być szczęśliwi, kiedy realia nie dają nam ku temu powodu. Każdy musi i powinien pozwalać sobie na upust emocjonalny. Ważne jednak, żeby przygotować dziecko na pobyt w szpitalu, żeby dobrze wytłumaczyć mu, że jest to miejsce niezbędne dla niego w tym momencie i jest tu po to, żeby za jakiś czas czuć się lepiej, a nie gorzej.

Obecność rodzica przy dziecku ma ogromny wpływ na samopoczucie, a nierzadko również na przyśpieszenie procesu powrotu do zdrowia. Chodzi przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa, ale także o to, żeby zapewnić dziecku warunki, które jak najbardziej będą przypomniały DOM. Obecność rodzica przy chorującym dziecku jest także istotną pomocą dla samego szpitala. Często rodzice pomagają szybciej się zaklimatyzować na oddziale, przekonać się do personelu medycznego – rodzicowi łatwiej wytłumaczyć dziecku, że Paniom pielęgniarkom można ufać, a Pan Doktor chce, żeby wyzdrowiało – nawet jeżeli wiąże się to z zabiegami, które nieczęsto bywają nieprzyjemne.

 

MY WIEMY, jak istotne są aspekty emocjonalne i jak ogromny wpływ na psychikę dziecka ma obecność rodzica/opiekuna podczas leczenia.

Każda Strefa Rodzica Budimex dzieciom to indywidualnie stworzony na podstawie potrzeb danego oddziału projekt. Jesteśmy już w 33 szpitalach w całej Polsce i będzie nas jeszcze więcej, bo najpiękniejszy uśmiech na świecie to uśmiech dziecka. 

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim ma Strefę Rodzica!

img_6659

Na oddziale dziecięcym Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach programu społecznego Budimeksu została otwarta 33. Strefa Rodzica, w której mali pacjenci i ich opiekunowie będą mogli wspólnie spędzać czas. 

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach programu, w ciągu 7 lat, w całej Polsce stworzono na dziecięcych oddziałach polskich szpitali 32 komfortowe miejsca dla dzieci i ich opiekunów.

Otwarta 17 czerwca 2020 roku, w PCMD w Piotrkowie Trybunalskim Strefa Rodzica to pierwsza w tym roku specjalnie zaaranżowana, w ramach programu społecznego przestrzeń. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, bo w trudnym czasie, jakim jest sytuacja Covid-19 udało się,  przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, udostępnić małym pacjentom szpitala w Piotrkowie Trybunalskim i ich opiekunom kolorową przestrzeń, która ubarwi trudy życia codziennego, związane z powrotem do zdrowia.

Przestrzeń, z której od dziś mogą korzystać mali beneficjenci szpitala inspirowana jest stylem skandynawskim, z przeważającą kolorystyką szarości w połączeniu ze słoneczną pomarańczą. Strefa Rodzica powstała w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się świetlica. Zaaranżowano także przynależący do niej korytarz. Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest mini aneks kuchenny.

W związku z koniecznością zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności, otwarcie Strefy Rodzica zostało przeprowadzone w kameralnym namiocie przed szpitalem, a goście stosując się do wymogów zachowali należyte odstępy, nakładając maseczki ochronne.

Pracownicy Budimeksu, którzy każdorazowo pomagają w pracach wykończeniowych, tym razem zdecydowali się ubarwić Strefę Rodzica w inny sposób. Podarowali Szpitalowi wyjątkowy prezent, który poszerzył możliwość spędzania wspólnie czasu, także na zewnątrz. Wolontariusze przekazali dwie ławki parkowe oraz liczne kwiaty doniczkowe, które w otoczeniu zieleni stanęły przed budynkiem. Teraz, kiedy szczególnie brakuje przebywania na świeżym powietrzu – mali pacjenci i ich rodzice mogą bezpiecznie spędzać czas, także poza murami szpitala.

img_6682

img_6649

img_6675

img_6673

img_6685

img_6582

Lista wpisów

Wpisy autorstwa: "d.bober"

Szpital w Wejherowie ma swoją Strefę Rodzica! Na oddziale pediatrycznym powstała bajkowa przestrzeń dla najmłodszych pacjentów.

strefa-rodzica-wejherowo

21 października 2020 roku na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego
im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstała komfortowa przestrzeń do zabaw i relaksu dla najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Wszystko w ramach programu społecznego, który trwa nieprzerwanie od 2013 roku i powstał, żeby wpływać na poprawę komfortu oraz przyśpieszać proces rekonwalescencji małych pacjentów oddziałów pediatrycznych polskich szpitali. W celu zachowania wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa, otwarcie odbyło się zdalnie, bez obecności dziennikarzy i gości.

Strefa Rodzica w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie to już 34. komfortowe miejsce na mapie polskich szpitali. Program trwa nieprzerwanie od 2013 roku, a dla nas największym prezentem jest świadomość, że powstające przestrzenie realnie wpływają na zwiększenie komfortu hospitalizowanych dzieci oraz ich opiekunów. – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Najnowsza Strefa Rodzica powstała na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Specjalnie wydzielona przestrzeń do zabaw i relaksu jest w całości inspirowana cyrkiem. Mali pacjenci otrzymali do dyspozycji drewniany teatrzyk na kółkach, stolik do zabaw, półki z zabawkami oraz ścianę z farbą tablicową do rysowania. W rogu stanęły też rozkładane krzesła dla rodziców. Dodatkowo, zgodnie z potrzebami szpitala, przy Strefie stanęła w pełni wyposażona łazienka z dostępem do prysznica i sedesu, żeby w pełni ułatwić poruszanie się w obrębie oddziału.

W otwarcie swój wkład mieli także pracownicy-wolontariusze Budimeksu, którzy od początku trwania programu, angażują się w jego przebieg. W związku z trwającą epidemią Covid-19 nie byli obecni na miejscu, ale przekazali małym pacjentom liczne zabawki. W porozumieniu ze szpitalem wybrali takie, które są trwałe i łatwe w dezynfekcji.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzone zostały w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane zostały wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

strefa-rodzica-wejherowo_3strefa-rodzica-wejherowo_2strefa-rodzica-wejherowo_5strefa-rodzica-wejherowo_4

W wejherowskim szpitalu powstanie Strefa Rodzica! Pierwszy raz w historii programu, otwarcie odbędzie się w trybie online.

Celem realizowanego od siedmiu lat programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom jest stworzenie komfortowych warunków podczas pobytu w szpitalu, w których rodzice i mali pacjenci będą mogli wspólnie spędzać czas. Tegoroczna edycja została rozpoczęta w Piotrkowie Trybunalskim, a zakończy się w Wejherowie. 21 października 2020 roku odbędzie się wyjątkowe, bo zdalne otwarcie 34. Strefy Rodzica, która powstanie na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Bezpieczeństwo jest jedną z nadrzędnych wartości naszej firmy, dlatego w czasie pandemii koronawirusa postanowiliśmy otworzyć 34. Strefę Rodzica w Wejherowie bez obecności dziennikarzy, gości oraz wolontariuszy Budimeksu, jak miało to miejsce zazwyczaj. Mimo tych przeciwności, najmłodsi pacjenci szpitala oraz ich opiekunowie otrzymają swoją, specjalnie wydzieloną Strefę – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Oddział pediatryczny Szpitala w Wejherowie przyjmuje rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat i trafiają do niego nie tylko pacjenci z regionu, a także turyści i dzieci z miejscowości letniskowych. Ze względu na wciąż trwającą epidemię Covid-19, w ramach zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków, rodzice mają utrudniony lub uniemożliwiony dostęp do hospitalizowanych dzieci (często uzależniony od decyzji szpitala). Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji, program został zmodyfikowany w sposób, który pozwala przeprowadzić zdalne otwarcie Strefy i zachować tym samym należytą ostrożność. Mamy nadzieje, że sytuacja szybko ulegnie zmianie i rodzice oraz mali pacjenci będą mogli bez przeszkód pokonywać wspólnie trudy leczenia.

Cała 34. Strefa Rodzica inspirowana jest cyrkiem. Oprócz pomieszczenia do zabaw i relaksu, zaaranżowana zostanie również w pełni wyposażona łazienka, w której znajdzie się m.in. prysznic i sedes.

Od początku programu, otwarciu Stref towarzyszą wolontariusze Budimeksu, którzy biorą udział w pracach aranżacyjno-wykończeniowych. Tym razem również postanowili zrobić małym pacjentom niespodziankę. W porozumieniu z personelem szpitala wybiorą i dostarczą trwałe, łatwe do dezynfekcji i służące na lata zabawki, żeby choć trochę umilić trud leczenia.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Na Pomorze zawitają cyrkowe wnętrza. W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zrealizowany zostanie program społeczny Strefa Rodzica. Budimex dzieciom

1

Wspaniałe wieści dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców oraz opiekunów. Na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym  im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstanie 34 Strefa Rodzica. Specjalnie wydzielone pomieszczenie zostanie zaaranżowane dla małych pacjentów i ich opiekunów tak, aby mogli wspólnie spędzać czas w bardziej przyjaznych warunkach.

Od 7 lat Budimex tworzy komfortowe przestrzenie dla hospitalizowanych dzieci i ich opiekunów w szpitalach w całej Polsce. Strefy są miejscem relaksu, spotkań i zabawy poza często kojarzącą się ze smutkiem salą szpitalną. W ramach programu powstają także aneksy kuchenne do przygotowania posiłków oraz nierzadko punkty sanitarno-higieniczne do szybkiego odświeżenia się. Od 2013 roku w ramach programu powstały na mapie Polski aż 33 Strefy Rodzica, z których rocznie korzysta średnio 25 tysięcy osób. 

 

Wiemy, że pobyt w szpitalu nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich opiekunów, dlatego staramy się tworzyć warunki, które przyspieszą proces rekonwalescencji i pozwolą zapomnieć chociaż na chwilę o trudach leczenia – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

 

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie jest już 34 placówką, w której zostanie zrealizowany program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Do oddziału pediatrycznego przyjmowanych jest rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat. Są to pacjenci z regionu, ale także turyści, którzy w sezonie letnim przebywają nad morzem. Dodatkowo, szpital posiada oddział ratunkowy (SOR dla dzieci), do którego trafiają dzieci z miejscowości letniskowych.

W Wejherowie zaadaptowany zostanie składzik wraz z przynależącą do niego toaletą. Zgodnie z projektem cała przestrzeń będzie inspirowana cyrkiem. Pojawi się teatrzyk na kółkach, drewniane zabawki, cyrkowe aplikacje na ścianę oraz kolorowy wieszak na ubrania. Łazienka natomiast zostanie wyposażona w prysznic, sedes oraz składany przewijak, które ułatwią szybkie odświeżenie się czy przewinięcie dziecka.

Całość projektu wspierają ambasadorzy programu: aktorka Agnieszka Grochowska, Dariusz Wardziak, znany jako Darek Stolarz, prowadzący swój własny program „Darek Solo” oraz Tatiana Mindewicz-Puacz – psychoterapeutka, motywatorka, mentorka w programie Projekt Lady. Każdorazowo, do pomocy przy pracach wykończeniowych zaangażowani są wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy nadają ostatni „szlif”, zanim Strefa Rodzica zostanie przekazana do użytku małym pacjentom.  Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. 

1 23

Pobyt w szpitalu i obecność Rodzica przy Dziecku

Pobyt w szpitalu na pewno nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców/opiekunów. Nie jest natomiast powiedziane, że musi kojarzyć się z lękiem bądź strachem. Bardzo dużo zależy od zewnętrznych czynników, na które wpływa m.in. otoczenie, emocje rodzica, wiek, odporność na stres, kontakt z personelem. Co w takim razie może pomóc dziecku łatwiej przejść proces rekonwalescencji? Jak my dorośli możemy na to wpłynąć?

Dziecko doskonale odbiera sygnały płynące z otoczenia. Choć może nam się wydawać, że tłumienie przez nas, dorosłych emocji jest dobrym rozwiązaniem to okazuje się, że dziecko bardzo przejrzyście widzi, że kiedy ocieramy łzy, żeby zaraz potem się uśmiechnąć to są to sprzeczne sygnały - budzą w nim niepokój. Nasze nastroje wpływają na nastroje dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że mamy być szczęśliwi, kiedy realia nie dają nam ku temu powodu. Każdy musi i powinien pozwalać sobie na upust emocjonalny. Ważne jednak, żeby przygotować dziecko na pobyt w szpitalu, żeby dobrze wytłumaczyć mu, że jest to miejsce niezbędne dla niego w tym momencie i jest tu po to, żeby za jakiś czas czuć się lepiej, a nie gorzej.

Obecność rodzica przy dziecku ma ogromny wpływ na samopoczucie, a nierzadko również na przyśpieszenie procesu powrotu do zdrowia. Chodzi przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa, ale także o to, żeby zapewnić dziecku warunki, które jak najbardziej będą przypomniały DOM. Obecność rodzica przy chorującym dziecku jest także istotną pomocą dla samego szpitala. Często rodzice pomagają szybciej się zaklimatyzować na oddziale, przekonać się do personelu medycznego – rodzicowi łatwiej wytłumaczyć dziecku, że Paniom pielęgniarkom można ufać, a Pan Doktor chce, żeby wyzdrowiało – nawet jeżeli wiąże się to z zabiegami, które nieczęsto bywają nieprzyjemne.

 

MY WIEMY, jak istotne są aspekty emocjonalne i jak ogromny wpływ na psychikę dziecka ma obecność rodzica/opiekuna podczas leczenia.

Każda Strefa Rodzica Budimex dzieciom to indywidualnie stworzony na podstawie potrzeb danego oddziału projekt. Jesteśmy już w 33 szpitalach w całej Polsce i będzie nas jeszcze więcej, bo najpiękniejszy uśmiech na świecie to uśmiech dziecka. 

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim ma Strefę Rodzica!

img_6659

Na oddziale dziecięcym Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach programu społecznego Budimeksu została otwarta 33. Strefa Rodzica, w której mali pacjenci i ich opiekunowie będą mogli wspólnie spędzać czas. 

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach programu, w ciągu 7 lat, w całej Polsce stworzono na dziecięcych oddziałach polskich szpitali 32 komfortowe miejsca dla dzieci i ich opiekunów.

Otwarta 17 czerwca 2020 roku, w PCMD w Piotrkowie Trybunalskim Strefa Rodzica to pierwsza w tym roku specjalnie zaaranżowana, w ramach programu społecznego przestrzeń. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, bo w trudnym czasie, jakim jest sytuacja Covid-19 udało się,  przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, udostępnić małym pacjentom szpitala w Piotrkowie Trybunalskim i ich opiekunom kolorową przestrzeń, która ubarwi trudy życia codziennego, związane z powrotem do zdrowia.

Przestrzeń, z której od dziś mogą korzystać mali beneficjenci szpitala inspirowana jest stylem skandynawskim, z przeważającą kolorystyką szarości w połączeniu ze słoneczną pomarańczą. Strefa Rodzica powstała w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się świetlica. Zaaranżowano także przynależący do niej korytarz. Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest mini aneks kuchenny.

W związku z koniecznością zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności, otwarcie Strefy Rodzica zostało przeprowadzone w kameralnym namiocie przed szpitalem, a goście stosując się do wymogów zachowali należyte odstępy, nakładając maseczki ochronne.

Pracownicy Budimeksu, którzy każdorazowo pomagają w pracach wykończeniowych, tym razem zdecydowali się ubarwić Strefę Rodzica w inny sposób. Podarowali Szpitalowi wyjątkowy prezent, który poszerzył możliwość spędzania wspólnie czasu, także na zewnątrz. Wolontariusze przekazali dwie ławki parkowe oraz liczne kwiaty doniczkowe, które w otoczeniu zieleni stanęły przed budynkiem. Teraz, kiedy szczególnie brakuje przebywania na świeżym powietrzu – mali pacjenci i ich rodzice mogą bezpiecznie spędzać czas, także poza murami szpitala.

img_6682

img_6649

img_6675

img_6673

img_6685

img_6582

Lista wpisów

Wpisy autorstwa: "d.bober"

Szpital w Wejherowie ma swoją Strefę Rodzica! Na oddziale pediatrycznym powstała bajkowa przestrzeń dla najmłodszych pacjentów.

strefa-rodzica-wejherowo

21 października 2020 roku na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego
im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstała komfortowa przestrzeń do zabaw i relaksu dla najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Wszystko w ramach programu społecznego, który trwa nieprzerwanie od 2013 roku i powstał, żeby wpływać na poprawę komfortu oraz przyśpieszać proces rekonwalescencji małych pacjentów oddziałów pediatrycznych polskich szpitali. W celu zachowania wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa, otwarcie odbyło się zdalnie, bez obecności dziennikarzy i gości.

Strefa Rodzica w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie to już 34. komfortowe miejsce na mapie polskich szpitali. Program trwa nieprzerwanie od 2013 roku, a dla nas największym prezentem jest świadomość, że powstające przestrzenie realnie wpływają na zwiększenie komfortu hospitalizowanych dzieci oraz ich opiekunów. – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Najnowsza Strefa Rodzica powstała na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Specjalnie wydzielona przestrzeń do zabaw i relaksu jest w całości inspirowana cyrkiem. Mali pacjenci otrzymali do dyspozycji drewniany teatrzyk na kółkach, stolik do zabaw, półki z zabawkami oraz ścianę z farbą tablicową do rysowania. W rogu stanęły też rozkładane krzesła dla rodziców. Dodatkowo, zgodnie z potrzebami szpitala, przy Strefie stanęła w pełni wyposażona łazienka z dostępem do prysznica i sedesu, żeby w pełni ułatwić poruszanie się w obrębie oddziału.

W otwarcie swój wkład mieli także pracownicy-wolontariusze Budimeksu, którzy od początku trwania programu, angażują się w jego przebieg. W związku z trwającą epidemią Covid-19 nie byli obecni na miejscu, ale przekazali małym pacjentom liczne zabawki. W porozumieniu ze szpitalem wybrali takie, które są trwałe i łatwe w dezynfekcji.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzone zostały w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane zostały wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

strefa-rodzica-wejherowo_3strefa-rodzica-wejherowo_2strefa-rodzica-wejherowo_5strefa-rodzica-wejherowo_4

W wejherowskim szpitalu powstanie Strefa Rodzica! Pierwszy raz w historii programu, otwarcie odbędzie się w trybie online.

Celem realizowanego od siedmiu lat programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom jest stworzenie komfortowych warunków podczas pobytu w szpitalu, w których rodzice i mali pacjenci będą mogli wspólnie spędzać czas. Tegoroczna edycja została rozpoczęta w Piotrkowie Trybunalskim, a zakończy się w Wejherowie. 21 października 2020 roku odbędzie się wyjątkowe, bo zdalne otwarcie 34. Strefy Rodzica, która powstanie na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Bezpieczeństwo jest jedną z nadrzędnych wartości naszej firmy, dlatego w czasie pandemii koronawirusa postanowiliśmy otworzyć 34. Strefę Rodzica w Wejherowie bez obecności dziennikarzy, gości oraz wolontariuszy Budimeksu, jak miało to miejsce zazwyczaj. Mimo tych przeciwności, najmłodsi pacjenci szpitala oraz ich opiekunowie otrzymają swoją, specjalnie wydzieloną Strefę – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.

Oddział pediatryczny Szpitala w Wejherowie przyjmuje rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat i trafiają do niego nie tylko pacjenci z regionu, a także turyści i dzieci z miejscowości letniskowych. Ze względu na wciąż trwającą epidemię Covid-19, w ramach zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków, rodzice mają utrudniony lub uniemożliwiony dostęp do hospitalizowanych dzieci (często uzależniony od decyzji szpitala). Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji, program został zmodyfikowany w sposób, który pozwala przeprowadzić zdalne otwarcie Strefy i zachować tym samym należytą ostrożność. Mamy nadzieje, że sytuacja szybko ulegnie zmianie i rodzice oraz mali pacjenci będą mogli bez przeszkód pokonywać wspólnie trudy leczenia.

Cała 34. Strefa Rodzica inspirowana jest cyrkiem. Oprócz pomieszczenia do zabaw i relaksu, zaaranżowana zostanie również w pełni wyposażona łazienka, w której znajdzie się m.in. prysznic i sedes.

Od początku programu, otwarciu Stref towarzyszą wolontariusze Budimeksu, którzy biorą udział w pracach aranżacyjno-wykończeniowych. Tym razem również postanowili zrobić małym pacjentom niespodziankę. W porozumieniu z personelem szpitala wybiorą i dostarczą trwałe, łatwe do dezynfekcji i służące na lata zabawki, żeby choć trochę umilić trud leczenia.

Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Na Pomorze zawitają cyrkowe wnętrza. W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zrealizowany zostanie program społeczny Strefa Rodzica. Budimex dzieciom

1

Wspaniałe wieści dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców oraz opiekunów. Na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym  im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstanie 34 Strefa Rodzica. Specjalnie wydzielone pomieszczenie zostanie zaaranżowane dla małych pacjentów i ich opiekunów tak, aby mogli wspólnie spędzać czas w bardziej przyjaznych warunkach.

Od 7 lat Budimex tworzy komfortowe przestrzenie dla hospitalizowanych dzieci i ich opiekunów w szpitalach w całej Polsce. Strefy są miejscem relaksu, spotkań i zabawy poza często kojarzącą się ze smutkiem salą szpitalną. W ramach programu powstają także aneksy kuchenne do przygotowania posiłków oraz nierzadko punkty sanitarno-higieniczne do szybkiego odświeżenia się. Od 2013 roku w ramach programu powstały na mapie Polski aż 33 Strefy Rodzica, z których rocznie korzysta średnio 25 tysięcy osób. 

 

Wiemy, że pobyt w szpitalu nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich opiekunów, dlatego staramy się tworzyć warunki, które przyspieszą proces rekonwalescencji i pozwolą zapomnieć chociaż na chwilę o trudach leczenia – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

 

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie jest już 34 placówką, w której zostanie zrealizowany program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Do oddziału pediatrycznego przyjmowanych jest rocznie około 1700 pacjentów w wieku 0-18 lat. Są to pacjenci z regionu, ale także turyści, którzy w sezonie letnim przebywają nad morzem. Dodatkowo, szpital posiada oddział ratunkowy (SOR dla dzieci), do którego trafiają dzieci z miejscowości letniskowych.

W Wejherowie zaadaptowany zostanie składzik wraz z przynależącą do niego toaletą. Zgodnie z projektem cała przestrzeń będzie inspirowana cyrkiem. Pojawi się teatrzyk na kółkach, drewniane zabawki, cyrkowe aplikacje na ścianę oraz kolorowy wieszak na ubrania. Łazienka natomiast zostanie wyposażona w prysznic, sedes oraz składany przewijak, które ułatwią szybkie odświeżenie się czy przewinięcie dziecka.

Całość projektu wspierają ambasadorzy programu: aktorka Agnieszka Grochowska, Dariusz Wardziak, znany jako Darek Stolarz, prowadzący swój własny program „Darek Solo” oraz Tatiana Mindewicz-Puacz – psychoterapeutka, motywatorka, mentorka w programie Projekt Lady. Każdorazowo, do pomocy przy pracach wykończeniowych zaangażowani są wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy nadają ostatni „szlif”, zanim Strefa Rodzica zostanie przekazana do użytku małym pacjentom.  Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzane są w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane są wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. 

1 23

Pobyt w szpitalu i obecność Rodzica przy Dziecku

Pobyt w szpitalu na pewno nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców/opiekunów. Nie jest natomiast powiedziane, że musi kojarzyć się z lękiem bądź strachem. Bardzo dużo zależy od zewnętrznych czynników, na które wpływa m.in. otoczenie, emocje rodzica, wiek, odporność na stres, kontakt z personelem. Co w takim razie może pomóc dziecku łatwiej przejść proces rekonwalescencji? Jak my dorośli możemy na to wpłynąć?

Dziecko doskonale odbiera sygnały płynące z otoczenia. Choć może nam się wydawać, że tłumienie przez nas, dorosłych emocji jest dobrym rozwiązaniem to okazuje się, że dziecko bardzo przejrzyście widzi, że kiedy ocieramy łzy, żeby zaraz potem się uśmiechnąć to są to sprzeczne sygnały - budzą w nim niepokój. Nasze nastroje wpływają na nastroje dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że mamy być szczęśliwi, kiedy realia nie dają nam ku temu powodu. Każdy musi i powinien pozwalać sobie na upust emocjonalny. Ważne jednak, żeby przygotować dziecko na pobyt w szpitalu, żeby dobrze wytłumaczyć mu, że jest to miejsce niezbędne dla niego w tym momencie i jest tu po to, żeby za jakiś czas czuć się lepiej, a nie gorzej.

Obecność rodzica przy dziecku ma ogromny wpływ na samopoczucie, a nierzadko również na przyśpieszenie procesu powrotu do zdrowia. Chodzi przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa, ale także o to, żeby zapewnić dziecku warunki, które jak najbardziej będą przypomniały DOM. Obecność rodzica przy chorującym dziecku jest także istotną pomocą dla samego szpitala. Często rodzice pomagają szybciej się zaklimatyzować na oddziale, przekonać się do personelu medycznego – rodzicowi łatwiej wytłumaczyć dziecku, że Paniom pielęgniarkom można ufać, a Pan Doktor chce, żeby wyzdrowiało – nawet jeżeli wiąże się to z zabiegami, które nieczęsto bywają nieprzyjemne.

 

MY WIEMY, jak istotne są aspekty emocjonalne i jak ogromny wpływ na psychikę dziecka ma obecność rodzica/opiekuna podczas leczenia.

Każda Strefa Rodzica Budimex dzieciom to indywidualnie stworzony na podstawie potrzeb danego oddziału projekt. Jesteśmy już w 33 szpitalach w całej Polsce i będzie nas jeszcze więcej, bo najpiękniejszy uśmiech na świecie to uśmiech dziecka. 

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim ma Strefę Rodzica!

img_6659

Na oddziale dziecięcym Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach programu społecznego Budimeksu została otwarta 33. Strefa Rodzica, w której mali pacjenci i ich opiekunowie będą mogli wspólnie spędzać czas. 

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach programu, w ciągu 7 lat, w całej Polsce stworzono na dziecięcych oddziałach polskich szpitali 32 komfortowe miejsca dla dzieci i ich opiekunów.

Otwarta 17 czerwca 2020 roku, w PCMD w Piotrkowie Trybunalskim Strefa Rodzica to pierwsza w tym roku specjalnie zaaranżowana, w ramach programu społecznego przestrzeń. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, bo w trudnym czasie, jakim jest sytuacja Covid-19 udało się,  przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, udostępnić małym pacjentom szpitala w Piotrkowie Trybunalskim i ich opiekunom kolorową przestrzeń, która ubarwi trudy życia codziennego, związane z powrotem do zdrowia.

Przestrzeń, z której od dziś mogą korzystać mali beneficjenci szpitala inspirowana jest stylem skandynawskim, z przeważającą kolorystyką szarości w połączeniu ze słoneczną pomarańczą. Strefa Rodzica powstała w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się świetlica. Zaaranżowano także przynależący do niej korytarz. Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest mini aneks kuchenny.

W związku z koniecznością zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności, otwarcie Strefy Rodzica zostało przeprowadzone w kameralnym namiocie przed szpitalem, a goście stosując się do wymogów zachowali należyte odstępy, nakładając maseczki ochronne.

Pracownicy Budimeksu, którzy każdorazowo pomagają w pracach wykończeniowych, tym razem zdecydowali się ubarwić Strefę Rodzica w inny sposób. Podarowali Szpitalowi wyjątkowy prezent, który poszerzył możliwość spędzania wspólnie czasu, także na zewnątrz. Wolontariusze przekazali dwie ławki parkowe oraz liczne kwiaty doniczkowe, które w otoczeniu zieleni stanęły przed budynkiem. Teraz, kiedy szczególnie brakuje przebywania na świeżym powietrzu – mali pacjenci i ich rodzice mogą bezpiecznie spędzać czas, także poza murami szpitala.

img_6682

img_6649

img_6675

img_6673

img_6685

img_6582

Pole tekstowe

Domyślna zawartość pola tekstowego.

Pole tekstowe

Domyślna zawartość pola tekstowego.