42. Strefa Rodzica otwarta na Oddziale Pediatrycznym „Pro-Medica” w Ełku

Nowa Strefa Rodzica powstała na Oddziale Pediatrycznym Szpitala „Pro-Medica” w Ełku Sp. Z o.o.. Słoneczny taras został przearanżowany w świetlicę dla małych pacjentów i ich rodziców – to już 42. odsłona akcji Budimex Dzieciom!

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski projekt społeczny, prowadzony i finansowany przez firmę Budimex SA. Celem akcji jest stworzenie przytulnych przestrzeni na dziecięcych oddziałach polskich szpitali, w których najmłodsi pacjenci mogą zapomnieć o chorobie, spędzać czas z rodzicami i odkrywać świat poprzez zabawę. Aranżacja kolorowych wnętrz wpływa na poprawę komfortu dzieci oraz przyspieszenie procesu ich powrotu do zdrowia. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym czasie.

Otwarcie najnowszej Strefy Rodzica odbyło się 14 czerwca. Tego dnia małych pacjentów odwiedziła także Dorota Czaja, Ambasadorka Programu.

Projekt każdej Strefy Rodzica powstaje w odpowiedzi na indywidualne potrzeby danej placówki. W Ełku taras przy Oddziale Pediatrycznym „Pro-Medica” został zabudowany, tworząc widną, ciepłą świetlicę, w której dzieci mogą poczuć się jak w prawdziwej dżungli. Miękkie tekstury, jasne kolory i przyjazne, zwierzęce dekoracje tworzą atmosferę, w której chce się przebywać! Rodzice docenią w pomieszczeniu wygodną sofę oraz biurko, przy którym będą mogli, np. pracować. W pomieszczeniu znalazł się także telewizor z konsolą, który umili pacjentom pobyt na oddziale.

– Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy wyróżnieni i że to właśnie w naszym Szpitalu zostało zorganizowane miejsce, gdzie mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego oraz ich rodzice mogą wspólnie spędzić czas, w warunkach zbliżonych do domowych. W ten sposób została okazana troska wobec dzieci, które znajdują się w trudach choroby i leczenia – mówi Bożena Szelągowska, Prezes Szpitala „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o.

Za projekt najnowszej Strefy Rodzica po raz kolejny odpowiada Progetti Architektura, a w jego realizacji udział wzięli wolontariusze Budimex SA. Swoją cegiełkę do powstania 42. Strefy Rodzica dołożyły także firmy Dartech – lokalny serwis urządzeń klimatyzacyjnych oraz Plastimet – producent zabudowy okiennej.

Więcej informacji o akcji: www.strefarodzica.budimex.pl

Znajdź nas w social mediach: Facebook    Instagram   

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Bażyńska

a.bazynska@stilllike.pl

tel. 795 002 284