Bajkowy oddział będzie miał Strefę Rodzica

Na pomalowanym niedawno w bajkowe krainy Oddziale Pediatrycznym w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, powstanie 23. edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.
Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” został stworzony 4 lata temu, aby zadbać by rodzice i ich dzieci w trakcie hospitalizacji mogli spędzać więcej czasu razem w odpowiednich warunkach. Kontakt z rodzicami i opiekunami, zwłaszcza podczas trudnego okresu pobytu dzieci w szpitalu jest bardzo istotny dla ich lepszego samopoczucia i ułatwia młodym pacjentom szybszy powrót do zdrowia. Stworzenie przyjaznego miejsca, w którym dzieci objęte leczeniem, choć na chwilę zapomną o chorobie i będą mogli spędzić w miłej atmosferze czas z rodzicami i opiekunami jest głównym celem programu.

Projekt jest realizowany i w całości finansowany przez Budimex SA.
23. edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” będzie miała miejsce na Oddziale Pediatrycznym w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Oddziałem kieruje lek. med. Radosław Suchner. Leczone są tu dzieci od niemowlaka do 18 roku życia. Aby złagodzić strach i ból najmłodszych, w lipcu 2017 r. z inicjatywy dr Suchnera na oddziale odbyło się malowanie przez wolontariuszy dziecięcych sal. Motywem przewodnim została podróż, która odbywa się do czterech bajkowych krain: krainy oceanu, lasu, gór i sawanny. Na tym bajkowym tle dość smutno prezentują się ciemne i mało użyteczne pomieszczenia, które do tej pory były przeznaczone dla dzieci i rodziców. Dlatego też Budimex w porozumieniu z dyrekcją szpitala zdecydował, że pokój dzienny, kuchenka oddziałowa i hol stanął się funkcjonalną, atrakcyjną przestrzenią z większymi udogodnieniami dla opiekunów i małych pacjentów, tak jak każda z dotychczas oddanych szpitalom w całej Polsce 22. Stref Rodzica.
Dzięki programowi z dotychczas oddanych Stref Rodzica może korzystać rocznie ponad 24 tys. młodych pacjentów i ich opiekunów. Otwarcie Strefy Rodzica w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się w połowie stycznia 2018 roku.

Podczas finałowego etapu prac, ekipy remontowe przekazują pałeczkę wolontariuszom – pracownikom Budimeksu, którzy z olbrzymim zapałem angażują się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń. Pomagają w montażu i ustawianiu mebli, wykonują drobne prace wykończeniowe. Program Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to dla nas niezwykle ważna inicjatywa społeczna – komentuje Krzysztof Kozioł, Dyrektor Biura Komunikacji Budimeksu. Pozwala nie tylko realnie pomagać w tworzeniu warunków przyjaznych rodzicom przebywającym w szpitalu, ale jednocześnie integruje nasz zespół, który dzięki społecznemu zaangażowaniu ma poczucie dołożenia własnej, indywidualnej cegiełki w jego realizację – dodaje Krzysztof Kozioł.
W pracach związanych z otwarciem kolejnej Strefy Rodzica niemal zawsze uczestniczy Agnieszka Grochowska, znana aktorka, ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Z ramienia firmy Budimex SA, program Strefa Rodzica realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o www.tfc.com.pl

Zdjęcia pomieszczeń przeznaczonych pod Strefę Rodzica