Białystok ma drugą w Polsce Strefę Rodzica Finał II edycji programu – Białystok ma już swoją Strefę Rodzica.

11 czerwca w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku zakończyła się II edycja projektu Budimex Dzieciom. Strefa Rodzica.  

W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej w Białymstoku odremontowano stołówkę i świetlicę, tworząc Strefę Rodzica – miejsce, gdzie przebywające na oddziale dzieci mogą spędzić czas ze swoimi rodzicami i na moment zapomnieć o chorobie i stresie. Projekt w całości finansuje firma Budimex SA, jednak jego realizacja nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania także ze strony Dyrekcji i Personelu szpitala.  

Do ostatniej chwili przed oficjalną prezentacją efektu końcowego trwały drobne prace wykończeniowe, w które na zasadzie wolontariatu włączyli się pracownicy Budimex SA. W inauguracji Strefy Rodzica w Białymstoku wzięła również udział Agnieszka Grochowska – Honorowa Ambasadorka Projektu.      

Sama jestem mamą, dlatego doskonale rozumiem, jak ważne jest być przy chorym dziecku – jak wiele znaczy trzymanie za rękę, uśmiech, przytulenie. Niestety w szpitalach często brakuje miejsc, które umożliwiają takie stałe wsparcie. Dlatego kibicuję temu projektowi z całego serca. – mówi aktorka.  

Wiele szpitali chce wspierać rodziców chorych dzieci, ale brak im na to środków. Dlatego firma Budimex SA planuje kolejne edycje programu, podczas których powstaną nowe Strefy Rodzica.