BŁĘKIT ŁAGODZI BÓL … A MY CHCEMY, ŻEBY DZIECI W SZPITALU BOLAŁO JAK NAJMNIEJ. KOLEJNA STREFA RODZICA POWSTANIE W SIEDLCACH

W ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”      na Oddziale Dziecięcym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach powstanie nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń dla rodziców i chorych dzieci. To już 22. miejsce          w Polsce, objęte programem realizowanym przez Budimex SA.

Stworzenie rodzicom małych pacjentów bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” realizowanego i w całości finansowanego przez Budimex SA.

Oddział Dziecięcy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach rocznie przyjmuje około 1700 młodych pacjentów. Dzieci na oddziale przebywają około 4 dni, a rodzice wraz z nimi, bo ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych. W trakcie niedawno zakończonego remontu tego oddziału wydzielono i zaadaptowano na tzw. pokój rodziców 3 pomieszczenia (pokój kuchenny, pokój do odpoczynku i prowadzący do tych pomieszczeń korytarz), ale brak środków finansowych spowodował, że przestrzeń dla rodziców nie została dokończona. Rodzice hospitalizowanych dzieci, którzy czuwają całą dobę przy swoich pociechach nie mają miejsca dla siebie, gdzie mogliby odpocząć, zjeść czy napić się. Dłuższy pobyt w szpitalu u boku dzieci wymaga odpowiednich warunków, a my bardzo chcemy takie warunki rodzicom stworzyć – mówi dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Anna Garucka.

Jeszcze  w tym roku opiekunowie, którzy teraz przebywają z dziećmi w salach i na korytarzu będą mogli przenieść się do przestronnej, odnowionej Strefy Rodzica, która zostanie całkowicie wyremontowana i wyposażona w odpowiednie meble dopasowane do potrzeb rodziców i dzieci.

Strefa Rodzica w siedleckim szpitalu tak jak każda z dotychczasowych 21. Stref zostanie stworzona według indywidualnego projektu uwzględniającego konkretne warunki lokalowe tej placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów.

Właśnie ruszyły prace remontowe oraz aranżacyjne trzech pomieszczeń na Oddziale Dziecięcym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Kluczowe w realizacji każdej Strefy są walory użytkowe czyli jej funkcjonalność, ale i nie bez znaczenia są także walory estetyczno-emocjonalne.
Już dziś wiadomo, że w siedleckiej Strefie Rodzica będzie dominował błękit. Choć wydaje się to jedynie zabiegiem estetycznym w rzeczywistości, jak twierdzą specjaliści chromoterapii, kolor błękitny uśmierza ból, koi emocje, uspokaja autonomiczny układ nerwowy, poprawia jakość snu (www.treco.pl/wiedza).

Uroczyste otwarcie siedleckiej Strefa Rodzica zaplanowane jest na koniec listopada br. 

Jak zawsze, na ostatnim etapie remontu profesjonalną ekipę budowlaną zastępują pracownicy Budimeksu.
W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble, pomagają w pracach wykończeniowych.  

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 21 komfortowych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów. Od 2017 roku Budimex zwiększył liczbę realizowanych rocznie stref z 4. do 6.

Z ramienia firmy Budimex SA, program Strefa Rodzica realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o www.tfc.com.pl