Edycja III

W szpitalu jak w domu 

W łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki otwarto Strefę Rodzica  19 września 2013 r. w Klinice Gastroenterologii i Pediatrii w CZMP odbył się finał trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu społecznego Strefa Rodzica. Budimex dzieciom. Łódź jest trzecim miastem w Polsce, po Białymstoku i Lublinie, w którym powstało specjalne miejsce dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Projekt Strefa Rodzica. Budimex dzieciom to ogólnopolska inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie komfortowych warunków dla dzieci oraz ich rodziców podczas wspólnego przechodzenia trudów leczenia małych pacjentów. W szerszym wymiarze akcja promuje także ideę ciągłego uczestnictwa rodziców w procesie powrotu do zdrowia ich pociech.

Podczas finału trzeciej edycji programu w Centrum Zdrowia Matki Polki mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie. Wyremontowana łazienka, zaaranżowany pokój socjalny, kolorowe ściany i zabawki w nowej świetlicy – mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.     Do ostatniej chwili trwały prace wykończeniowe, aranżowanie wnętrz, ustawianie mebli, w które zaangażowali się, na zasadzie wolontariatu, managerowie i pracownicy łódzkiego rejonu Budimex SA.     Realizacja projektów społecznych jest stałym elementem polityki realizowanej przez Budimex. Szczególnie cieszę się z zaangażowania pracowników naszej firmy, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala a dodatkowo z własnej inicjatywy zrobili składkę na zakup telewizora i gier dla dzieci – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex SA.

Otwarcie Strefy Rodzica z udziałem władz miasta, personelu medycznego szpitala, lokalnej prasy było dla wszystkich bardzo emocjonujące. Wzruszenia nie kryła kierownik kliniki, profesor nadzwyczajna Elżbieta Czkwianianc:  W obliczu choroby i stresu wsparcie rodziców jest dzieciom bardzo potrzebne. Stworzenie warunków tak miłych, wygodnych i komfortowych jest promyczkiem szczęścia, które mam nadzieję na zawsze zagości w sercach naszych pacjentów, ich opiekunów i personelu.

Kolejna Strefa Rodzica zostanie otwarta w jednym z katowickich szpitali jeszcze w tym roku.