Edycja XX

JUBILEUSZOWA STREFA RODZICA W KALISZU

W kaliskim szpitalu, oddano do użytku Strefę Rodzica

Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu zyskał specjalne miejsce z wygodnym zapleczem socjalnym dla rodziców oraz kącikiem zabaw dla małych pacjentów. Wszystko to w ramach jubileuszowej, okrągłej 20. edycji ogólnopolskiego programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, realizowanego i w całości finansowanego przez firmę Budimex SA.
Program Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom wystartował w 2013 roku. Do dzisiaj w polskich szpitalach powstało 20 Stref Rodzica m.in. w Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy, Szczecinie, Łodzi czy Krakowie. Główną ideą programu jest stworzenie na oddziałach pediatrycznych polskich szpitali miejsc przyjaznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, a także propagowanie obecności rodziców podczas hospitalizacji dziecka.
W kaliskim szpitalu stworzono specjalne pomieszczenie z pełnym zapleczem socjalno – wypoczynkowym, które ma służyć rodzicom i małym pacjentom. Nowa przestrzeń została gruntownie odnowiona, odmalowana i wyposażona w funkcjonalne meble, zabawki oraz sprzęt AGD. Strefa Rodzica to kolorowa, piękna przestrzeń, z całkowicie nowym, ciepłym oświetleniem, wielobarwną podłogą i nowoczesną aranżacją. W przytulnie zaprojektowanym pomieszczeniu opiekunowie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami, przygotować sobie szybki posiłek, wypić kawę czy herbatę lub po prostu odpocząć.
Realizacja programu społecznego, który zaspokaja realne potrzeby osób, do których jest adresowany, to naprawdę powód do dumy – mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA. W naszej firmie od lat traktujemy społeczną odpowiedzialność, jako styl prowadzenia biznesu, dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że dzięki doskonałej współpracy ze szpitalem w Kaliszu udało się zrealizować kolejną – już dwudziestą edycję programu. Dodatkowo, jestem pod wrażeniem niegasnącego zaangażowania i zapału, z jakim nasi pracownicy angażują się w każdą strefę. To dowód na to, że takie programy są potrzebne i warto je realizować – dodaje Krzysztof Kozioł.

Jeszcze w tym roku Budimex SA planuje oddanie Stref Rodzica w trzech polskich szpitalach.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA, a koordynowany przez firmę Task Force Consulting Sp. z o.o.