Startuje III Edycja projektu.

Startuje III Edycja projektu Strefa Rodzica.  

Łódź będzie trzecim miastem, po Białymstoku i Lublinie, w którym powstanie Strefa Rodzica – przestrzeń ułatwiająca rodzicom przebywanie w szpitalu z chorymi dziećmi. Do III Edycji projektu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom wytypowano Klinikę Gastroenterologii i Pediatrii w Centrum Zdrowia Matki Polki.    

Powstająca w Łodzi Strefa Rodzica umożliwi opiekunom chorych dzieci dłuższe przebywanie z nimi, tworząc w szpitalu bardziej komfortowe warunki. Dodatkowo ma promować ideę  uczestnictwa rodziców w opiece nad małymi pacjentami. Pomysł przeprowadzenia projektu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom w łódzkiej placówce spotkał się z entuzjazmem Dyrekcji i Personelu.  

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że problemy związane z pediatrią i problematyką rodzinną zostały zauważone. Dotychczas warunki dla rodziców odwiedzających dzieci i przebywających z nimi były skromne. Cieszy mnie, że są inicjatywy, które pozwolą to zmienić. – mówi kierownik Kliniki, dr n. med. Elżbieta Czkwianianc.  

Na tym etapie trwa planowanie prac remontowych, które obejmą m.in. zmianę magazynu w przestrzeń przyjazną rodzicom, przekształcenie świetlicy w kącik zabaw, odnowienie i przystosowanie dla osób niepełnosprawnych łazienki, remont korytarza łączącego wszystkie pomieszczenia i wyposażenie go w wygodne kanapy. Strefa Rodzica zostanie także zaopatrzona w składane łóżka, z których będą mogli korzystać rodzice nocujący w szpitalu.