Strefa Rodzica w Poznaniu już na półmetku

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Strefy Rodzica w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera, realizowane w ramach XIX edycji programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom realizowanego i w całości finansowanego przez Firmę Budimex SA.

Głównym założeniem programu jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali specjalnych stref przeznaczonych dla rodziców małych pacjentów. Idea przyświecająca organizatorom,
to popularyzacja takiego modelu opieki, w którym rodzice jak najdłużej mogą pozostawać przy wracającym do zdrowia dziecku.

Stała obecność rodzica lub opiekuna niesie za sobą bardzo praktyczne korzyści – mały pacjent chętniej współpracuje z lekarzami czując się bezpieczny. Dziecko dużo szybciej zdrowieje mogąc na chwilę zapomnieć o chorobie.

Obecnie prace związane z programem „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” prowadzone
w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej poznańskiego szpitala im. Karola Jonschera są już na półmetku. Remont i nowa aranżacja pomieszczenia socjalnego i świetlicy, kompletne wyposażenie czy składane łóżka dla rodziców – te udogodnienia będą służyć młodym pacjentom i ich opiekunom od 29 maja.

Do tej pory Strefy Rodzica powstały już w XVIII oddziałach dziecięcych polskich szpitali. Każda edycja stanowi wyzwanie – każde z pomieszczeń wymaga indywidualnego podejścia architekta
i koncepcji zagospodarowania wnętrz. Ze Strefy w Poznaniu, będzie mogło korzystać rocznie około 1700 młodych pacjentów wraz z rodzicami. Z pewnością, dzięki stałej opiece najbliższych, skróci się czas przebywania dziecka na oddziale.

Ze względu na społeczną odpowiedzialność projektu, nie brakuje w nim zaangażowanych pracowników Budimeksu – wolontariuszy. Pomogą i tym razem na etapie wykończenia wnętrz. Otwarcie Strefy planowane jest na 29 maja 2017 roku.

Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.