40. Strefa Rodzica powstała na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala w Piszu!

Pierwsza w tym roku i jubileuszowa 40. Strefa Rodzica została otwarta! Na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala w Piszu została wyremontowana świetlica, kuchnia, pokój do karmienia oraz szatnia. Mali pacjenci wraz z rodzicami mogą cieszyć się zupełnie nową przestrzenią, zaaranżowaną w tropikalnych motywach!

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski projekt społeczny, prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Celem akcji jest stworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali, w których najmłodsi pacjenci mogą zapomnieć o chorobie, spędzać czas z rodzicami i odkrywać świat poprzez zabawę. Tworzenie kolorowych i przyjaznych przestrzeni wpływa na poprawę komfortu dzieci oraz przyspieszenie procesu powrotu do zdrowia. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie. Otwarcie 40. Strefy Rodzica w Piszu odbyło się 8 lipca.

W Szpitalu Powiatowym w Piszu pokój pielęgniarek stał się świetlicą, w której dzieci mogą poczuć się jak w prawdziwej dżungli! Przeważa tu kolor zielony, które ma właściwości uspokajające oraz kolor szary. Nie zabrakło motywów tropikalnych, naklejek ze zwierzętami na ścianach oraz mebli przystosowanych dla maluchów i większych dzieci. Rodzice znajdą w pomieszczeniu wygodne kanapy oraz biurko, przy którym będą mogli, np. pracować. W pomieszczeniu znalazł się także telewizor z konsolą, który umili pacjentom pobyt na oddziale.

Kuchnia również zyskała zupełnie nowe oblicze – pomieszczenie przeszło całkowity remont, a nowy układ sprawił, że stało się także wygodniejsze w użytkowaniu. Strefa Rodzica w Piszu została wyposażona w nowe kubki i zestawy zabawek. Metamorfozę przeszedł także pokój do karmienia – w środku znajdziemy specjalny blat do przygotowywania posiłków oraz wygodne fotele. Na oddziale została również odnowiona szatnia.  Za projekt 40. Strefy Rodzica odpowiada Progetti Architektura, a w jego realizacji udział wzięli wolontariusze Budimex SA.

– W imieniu w pracowników szpitala, szczególnie pracowników Oddziału Dziecięcego, a także pacjentów i ich rodziców, mam zaszczyt serdecznie podziękować firmie Budimex za wsparcie jakie otrzymaliśmy. Dziękujemy za stworzenie Strefy Rodzica w Oddziale Dziecięcym naszego szpitala, które będzie korzystnie wpływało przede wszystkim na aspekty emocjonalne, jak i skuteczną realizację procesu terapeutycznego wynikającego z uczestnictwa rodziców w opiece nad chorym dzieckiem podczas trudu leczenia. Wyremontowane pokoje, świetlica, pokój socjalny, kolorowe ściany i nowe zabawki pomogą przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu, w którym średnio rocznie jest hospitalizowanych 800 pacjentów. Należy zauważyć, że Strefa Rodzica powstała dzięki osobistemu zaangażowaniu pracowników-wolontariuszy Budimex SA, którzy włączają się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń – pomagają w montażu i ustawianiu mebli, a jeśli to możliwe – wykonują również drobne prace wykończeniowe. Chciałbym nadmienić, że Budimex we współpracy z firmą Meliorex przyczynił się również do poprawy infrastruktury otoczenia szpitala poprzez budowę parkingu naziemnego, z którego korzystają zarówno pacjenci, jak i nasi pracownicy. Co więcej, parking ten zostanie wyposażony w dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych, których wykonawcą i operatorem biznesowym będzie firma Budimex SA. W imieniu Szpitala, jego pracowników oraz obecnych i przyszłych pacjentów pragnę złożyć Panu Arturowi Popko Prezesowi firmy Budimex najserdeczniejsze podziękowania za współpracę i wsparcie, które przekazuję na ręce Pana Jakuba Długoszka. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w Projekt osobom – inicjatorom i koordynatorom przedsięwzięcia, projektantom, kierownikom, inżynierom, wykonawcom –mówi Marek Skarzyński, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Marek Skarzyński – Dyrektor Szpitala w Piszu, Małgorzata Karpińska-Karwowska – Naczelna Pielęgniarka, Koordynator Oddziału Dziecięcego – Sylwia Podsiad–Masłowska, lekarze Oddziału Dziecięcego – Joanna Gurfinkiel, Ewa Bańkowska, Tatiana Holovko, Olga Shatruk, a także pielęgniarka koordynująca Bożena Łukasik wraz z pielęgniarkami Oddziału.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Anna Karyś Sosińska – Dyrektor Pionu HR, Andrzej Sowa – Dyrektor Rejonu, Andrzej Sadowski – Kierownik Kontraktu, Michał Wrzosek – rzecznik prasowy Budimex SA, Justyna Cachel – koordynator działu komunikacji i marketingu, Mariusz Hurylski – Dyrektor Oddziału oraz Marlena Sedlewska – Kierownik Budowy.

To już 40.  Strefa, którą przekazujemy w ramach programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Jest to nasz kluczowy projekt, realizujemy go od 9 lat i z pewnością będziemy go kontynuować. Jesteśmy obecni w tym rejonie i wiemy, jak ważny dla lokalnej społeczności jest Szpital Powiatowy w Piszu, dlatego chcemy odpowiednio zadbać o komfort dzieci i rodziców przebywających na jego Oddziale Dziecięcym. Każda Strefa Rodzica to indywidualny projekt, a przestrzeń, która tu powstała idealnie połączy oczekiwania szpitala oraz realne potrzeby małych pacjentów oraz ich opiekunów. Pomieszczenia, które przygotowujemy są kolorowe i przyjazne, łatwiej w nich jest choć na chwilę zapomnieć o trudnym czasie i okolicznościach, którym w danej chwili stawiają czoła. Cieszymy się, że możemy pomóckomentuje Anna Karyś-Sosińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksie.

Na wydarzeniu pojawili się także Goście: Starosta Powiatu Piskiego – Andrzej Nowicki, Wicestarosta Powiatu Piskiego – Marek Wysocki, Członek Zarządu Powiatu Piskiego – Waldemar Brenda, Przewodnicząca Rady Powiatu – Irena Jatkowska, poseł Jerzy Małecki i inni.