Edycja XL

Świetlica, kuchnia, pokój do karmienia oraz szatnia na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala w Piszu.

Jubileuszowa 40. Strefa Rodzica została otwarta! Na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala w Piszu została wyremontowana świetlica, kuchnia, pokój do karmienia oraz szatnia. Mali pacjenci wraz z rodzicami mogą cieszyć się zupełnie nową przestrzenią, zaaranżowaną w tropikalnych motywach!

W Szpitalu Powiatowym w Piszu pokój pielęgniarek stał się świetlicą, w której dzieci mogą poczuć się jak w prawdziwej dżungli! Przeważa tu kolor zielony, które ma właściwości uspokajające oraz kolor szary. Nie zabrakło motywów tropikalnych, naklejek ze zwierzętami na ścianach oraz mebli przystosowanych dla maluchów i większych dzieci. Rodzice znajdą w pomieszczeniu wygodne kanapy oraz biurko, przy którym będą mogli, np. pracować. W pomieszczeniu znalazł się także telewizor z konsolą, który umili pacjentom pobyt na oddziale.

Kuchnia również zyskała zupełnie nowe oblicze – pomieszczenie przeszło całkowity remont, a nowy układ sprawił, że stało się także wygodniejsze w użytkowaniu. Strefa Rodzica w Piszu została wyposażona w nowe kubki i zestawy zabawek. Metamorfozę przeszedł także pokój do karmienia – w środku znajdziemy specjalny blat do przygotowywania posiłków oraz wygodne fotele. Na oddziale została również odnowiona szatnia. Za projekt 40. Strefy Rodzica odpowiada Progetti Architektura, a w jego realizacji udział wzięli wolontariusze Budimex SA.

„Dziękujemy za stworzenie Strefy Rodzica w Oddziale Dziecięcym naszego szpitala, które będzie korzystnie wpływało przede wszystkim na aspekty emocjonalne, jak i skuteczną realizację procesu terapeutycznego wynikającego z uczestnictwa rodziców w opiece nad chorym dzieckiem podczas trudu leczenia. Wyremontowane pokoje, świetlica, pokój socjalny, kolorowe ściany i nowe zabawki pomogą przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu, w którym średnio rocznie jest hospitalizowanych 800 pacjentów. Należy zauważyć, że Strefa Rodzica powstała dzięki osobistemu zaangażowaniu pracowników-wolontariuszy Budimex SA, którzy włączają się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń – pomagają w montażu i ustawianiu mebli, a jeśli to możliwe – wykonują również drobne prace wykończeniowe. Chciałbym nadmienić, że Budimex we współpracy z firmą Meliorex przyczynił się również do poprawy infrastruktury otoczenia szpitala poprzez budowę parkingu naziemnego, z którego korzystają zarówno pacjenci, jak i nasi pracownicy. Co więcej, parking ten zostanie wyposażony w dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych, których wykonawcą i operatorem biznesowym będzie firma Budimex SA.” – mówi Marek Skarzyński, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu.

„To już 40.  Strefa, którą przekazujemy w ramach programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Jest to nasz kluczowy projekt, realizujemy go od 9 lat i z pewnością będziemy go kontynuować. Jesteśmy obecni w tym rejonie i wiemy, jak ważny dla lokalnej społeczności jest Szpital Powiatowy w Piszu, dlatego chcemy odpowiednio zadbać o komfort dzieci i rodziców przebywających na jego Oddziale Dziecięcym. Każda Strefa Rodzica to indywidualny projekt, a przestrzeń, która tu powstała idealnie połączy oczekiwania szpitala oraz realne potrzeby małych pacjentów oraz ich opiekunów. Pomieszczenia, które przygotowujemy są kolorowe i przyjazne, łatwiej w nich jest choć na chwilę zapomnieć o trudnym czasie i okolicznościach, którym w danej chwili stawiają czoła. Cieszymy się, że możemy pomóc” – mówi Anna Karyś-Sosińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksie.