Edycja XXXIX

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Śląskiej ze Strefą Rodzica!

To już piąta realizacja w 2021 roku w ramach programu społecznego Strefa Rodzica prowadzonego przez firmę Budimex. W tej edycji zmodernizowane zostały wnętrza placówki o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Z wyremontowanych przestrzeni mogą już korzystać dzieci, rodzice oraz nauczyciele.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej zaaranżowano przestrzenie poczekalni, toalety i gabinetu do terapii biofeedback, wykorzystywanej m.in. w terapii dzieci i młodzieży z nadpobudliwością i zaburzeniami koncentracji. Ten rodzaj terapii wymaga od dzieci skupienia i wyciszenia, dlatego na ścianach gabinetu pojawiły się korek oraz trawa. Przestrzeń udekorowano roślinami, które nie dekoncentrują małych pacjentów. W skali roku w gabinecie przeprowadza się ponad 500 sesji – od dziś już w nowej aranżacji wnętrz.

Korytarz Poradni został wyposażony w klimatyzację, która znacznie poprawi komfort pacjentów w sezonie letnim. Pojawiły się też rośliny, a na ścianie duży wizerunek Kubusia Puchatka – ulubieńca najmłodszych pacjentów.

Ostatnią przestrzenią, która została zaaranżowana w ramach 39. realizacji programu Strefa Rodzica, jest łazienka. Oprócz dekoracji przestrzeń ta zyskała większą funkcjonalność oraz sprzęty potrzebne przy opiece nad najmłodszymi – kilkumiesięcznymi pacjentami.

„Nasza 39. realizacja w ramach programu społecznego Strefa Rodzica powstała w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej. Jest dla nas wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii programu udzieliliśmy wsparcia poradni, a nie jak w dotychczasowych edycjach – szpitalowi. Zdrowie psychiczne dzieci jest obecnie jednym z ważniejszych problemów społecznych. Chcieliśmy pokazać naszą troskę i gotowość do pomocy dzieciom zmagającym się z trudnościami i kryzysami. Cieszymy się, że od dziś pacjenci, rodzice oraz nauczyciele mogą korzystać z wyremontowanych przestrzeni, dostosowanych do specyfiki i wymogów prowadzenia terapii” – mówi Aldona Orłowski, Dyrektor Biura Rekrutacji, Rozwoju i Komunikacji w Budimeksie.