43. Strefa Rodzica powstanie w Bielsku-Białej

Nowoczesna, kolorowa świetlica dla młodych pacjentów, a także funkcjonalna kuchnia i łazienka dla ich rodziców już wkrótce zostaną oddane do użytku na oddziale dziecięcym Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej w ramach projektu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom. Prace ruszą w październiku i potrwają ok. 3 tygodni.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej jest największą w regionie placówką medyczną dla dzieci. To tu, na Oddziale Pediatrycznym, już w październiku dzięki wsparciu wolontariuszy Budimex SA dotychczasowa świetlica, kuchnia oraz łazienka dla rodziców przejdą gruntowną metamorfozę. Pokój zabaw zostanie zaadaptowany do potrzeb pacjentów z różnych grup wiekowych. To będzie nie tylko przestrzeń do zabawy, ale również edukacyjna oaza, w której młodzi pacjenci będą mogli czerpać radość z nauki i twórczości. Wygodne sofy i fotele zapewnią odpowiedni wypoczynek i wsparcie także rodzicom podczas opieki nad swoimi pociechami. Ponadto, w łazience i w kuchni, zostaną wprowadzone spore zmiany funkcjonalne, które niewątpliwie ułatwią codzienne życie rodzicom podczas ich pobytu w szpitalu.

– Skupiamy się nie tylko na remoncie wnętrz, ale przede wszystkim na ich odpowiedniej aranżacji, by były jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne – nie zapominając o kwestii komfortu. Szpital to miejsce obce, zarówno dla młodych pacjentów, jak i ich rodziców, dlatego zależy nam, by w przestrzeniach wspólnych, takich jak pokój zabaw czy kuchnia mogli poczuć się bezpiecznie jak w domu, – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR w Budimex SA.

Za projekt 43. Strefy Rodzica po raz kolejny odpowiada Progetti Architektura.

Więcej informacji o akcji: www.strefarodzica.budimex.pl

Znajdź nas w social mediach: Facebook    Instagram   

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Bażyńska

a.bazynska@stilllike.pl

tel. 795 002 284