Bogatynia czeka na Strefę Rodzica

Startuje kolejna edycja ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” finansowana przez Budimex SA.

W ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” na terenie Oddziału Dziecięcego Szpitala w Bogatyni powstanie nowoczesne zaplecze socjalne dla rodziców wraz z kącikiem zabaw dla chorych dzieci. To już piętnasta realizacja projektu społecznego realizowanego
w całej Polsce.

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest ogólnopolskim programem społecznym prowadzonym
i w całości finansowanym przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie w szpitalach miejsc przyjaznych małym pacjentom i ich opiekunom. Program popularyzuje ideę przebywania rodziców ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka.

Oddział Dziecięcy bogatyńskiego szpitala w ciągu roku przyjmuje około 1000 młodych pacjentów,
a średni czas pobytu w oddziale 4 do 5 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków. Dlatego, na terenie oddziału zostaną przeprowadzone prace remontowe oraz aranżacyjne wybranego pomieszczenia, dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala.

W nowej „Strefie Rodzica” będzie można przygotować szybki posiłek, wypić kawę i chwile odetchnąć. Ułatwią to wygodne i funkcjonalne meble oraz mini kuchenka. Pomieszczenie zostanie odpowiednio zaaranżowane również dla potrzeb dzieci. Dodatkowo zostanie wydzielona przestrzeń, w której mali pacjenci będą korzystać z nowatorskich zabiegów inhalacyjnych.

Otwarcie wrocławskiej „Strefa Rodzica” zaplanowane jest na początek października. W prace końcowe włączą pracownicy Budimeksu którzy, w ramach wolontariatu pomogą podczas ostatnich zadań wykończeniowych. W tym procesie bardzo często towarzyszy im znana aktorka, ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, Agnieszka Grochowska. Podobne „Strefy Rodzica” powstały już w 14 polskich miastach, miedzy innymi w Białymstoku, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Sanoku.

Jeszcze w tym roku program zawita do Oleśnicy i Rzeszowa.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA a koordynowany przez firmę Task Force Consulting Sp. z o.o.