Edycja XLI

Plac zabaw przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy.

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

Plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd. Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji, a następnie zamontowane według nowej koncepcji. Przyszpitalny plac zabaw został wzbogacony o dodatkowe zabawki, m.in. wieżę tematyczną. Poprzednia nawierzchnia piaskowa została zamieniona na nawierzchnię bezpieczną wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

„Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach. Kolejna Strefa Rodzica, tym razem w Ełku, jest w fazie przygotowywania, a w planach mamy także kolejne miejsca w całej Polsce. Program stale się rozwija, a my wraz z nim możemy uszczęśliwić dzieci i ich rodziców” – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Budimex.