Strefa Rodzica w Wojewódzkim
Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

W ramach programu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.

Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji, a następnie zamontowane według nowej koncepcji. Przyszpitalny plac zabaw został wzbogacony o dodatkowe zabawki, m.in. wieżę tematyczną. Poprzednia nawierzchnia piaskowa została zamieniona na nawierzchnię bezpieczną wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Danuta Kurylak – Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Anna Kilczewska-Tysków – Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych, Marlena Mania – Naczelna Pielęgniarka, Ewa Karwecka – Pielęgniarka Epidemiologiczna, Katarzyna Dankowska – Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości, Patrycja Kubiak – Kierownik Izby Przyjęć, Alicja Przybysz – Specjalista ds. Jakości. Jarosław Cegielski – Z-ca Dyrektora ds. Technicznych oraz Łukasz Lipiński – Kierownik Logistyki.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1, Dyrekcji Budownictwa Ogólnego, , Martyna Wróbel – Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Michał Wrzosek – Rzecznik prasowy, Michał Myzyk – Kierownik budowy, Anna Bazan-Korona – Specjalista ds. komunikacji oraz wolontariusze Budimex.

Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach. Kolejna Strefa Rodzica, tym razem w Ełku, jest w fazie przygotowywania, a w planach mamy także kolejne miejsca w całej Polsce. Program stale się rozwija, a my wraz z nim możemy uszczęśliwić dzieci i ich rodziców – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Budimex.

Obecna była także Dorota Czaja – ambasadorka programu.

– Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tak wspaniałego projektu. Wszystko co zaplanował Budimex, sprawia, że dzieci jak i rodzice mogą spędzać czas w szpitalu w milszej atmosferze. Zarówno Strefy Rodzica w szpitalu, jak i plac zabaw, który otwarty został dzisiaj przy placówce w Bydgoszczy, pozwala dzieciom choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i oddać dziecięcej radości. Cieszę się, że tego dnia jestem tutaj na miejscu i mogłam zobaczyć niejeden uśmiech – mówi Dorota Czaja.

Więcej informacji o akcji: www.strefarodzica.budimex.pl

Znajdź nas w social mediach: Facebook    Instagram   

Kontakt dla mediów:

Magdalena Fijołek

m.zaleska@stilllike.pl

tel. 795 002 284