Edycja XXIV

BISKUPIEC BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ STREFĘ RODZICA

Pozytywna energia, chęć do życia, radość, słońce, zabawa – oto skojarzenia, które wywołuje barwa żółta. Dlatego też kolor lata będzie dominował w 24. Strefie Rodzica, która powstanie na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu, w ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Stworzenie rodzicom i opiekunom małych pacjentów komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel autorskiego i unikalnego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Od 5 lat program jest realizowany i w całości finansowany przez Budimex SA.

Oddział Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego w Biskupcu rocznie przyjmuje około 800 młodych pacjentów. Dzieci na oddziale przebywają około 4 dni, a rodzice wraz z nimi. Oddział przeszedł niedawno remont i posiada odnowioną, wydzieloną, skromną przestrzeń dla opiekunów i młodych pacjentów, ale na zaaranżowanie funkcjonalnych, estetycznych i wygodnych rozwiązań, które byłyby odpowiednie zarówno dla małych pacjentów i ich opiekunów nie starczyło środków finansowych. W związku z tym, dyrekcja Budimeksu podjęła decyzję, aby 24. Strefa Rodzica została zrealizowana w jedynym szpitalu w Biskupcu. Strefa Rodzica w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu tak jak każda z dotychczas zrealizowanych 23. Stref zostanie stworzona według indywidualnego projektu architekta wnętrz uwzględniającego konkretne warunki lokalowe placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów. Na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego w Biskupcu zostaną przeprowadzone prace remontowe oraz aranżacyjne dwóch pomieszczeń: aneksu kuchennego i bawialni. Cała przestrzeń zostanie wyremontowana i wyposażona w odpowiednie meble dopasowane do potrzeb rodziców i dzieci. W Strefie Rodzica będzie dominował kolor lata – żółty. W części kuchennej Budimex zainstaluje m.in. zlew, umywalkę, nową zabudowę kuchenną, wraz z lodówką i kuchenką mikrofalową. Stół, krzesła i dodatki sprawią, że pomieszczenie kuchenne będzie bardziej funkcjonale i przytulne. Bawialnię ozdobią kolorowe motywy na ścianach, do dyspozycji najmłodszych będą nowe meble, m.in. regał w kształcie domku i kolorowe półki pełne zabawek. Dodatkowo Budimex zakupi komfortowe fotele dla mam do każdej z sal na oddziale.

Otwarcie Strefy Rodzica w Biskupcu zaplanowane jest na początek maja 2017 roku. W prace jak zawsze włączą się wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Na tym etapie prawie zawsze towarzyszy im znana aktorka, ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, Agnieszka Grochowska. Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory w ramach projektu zrealizowano 23 komfortowe Strefy na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych
dla rodziców i najmłodszych pacjentów. 

Z ramienia firmy Budimex SA, program Strefa Rodzica realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o www.tfc.com.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *