Edycja XXVII

STREFA RODZICA ZE SŁONECZNĄ KUCHNIĄ I KOLOROWĄ SALĄ ZABAW JUŻ OTWARTA!

Dzięki firmie Budimex od dzisiaj rodzice i mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim mogą odpoczywać w nowej, słonecznej STREFIE RODZICA. W uroczystości jej otwarcia wziął udział ambasador społecznego projektu firmy – Darek Wardziak, znany z programów telewizyjnych, jako Darek Stolarz.
W gorzowskim szpitalu powstała słoneczna kuchnia dla rodziców oraz kolorowa strefa wypoczynku, która wypełniła nieużywaną dotychczas przestrzeń w części korytarza.
Kuchnia to teraz jasna, funkcjonalna przestrzeń, wyposażona w niezbędny sprzęt do przygotowania prostych posiłków i gorących napojów. Rodzice mogą poczuć się tu komfortowo i chociaż na chwilę odpocząć od trudów opieki nad chorymi dziećmi. Sąsiaduje z nią strefa zabawy i wypoczynku, utrzymana w radosnych kolorach, a na jej ścianach mieszkają zwierzaki. Do tej tematyki nawiązał Darek Stolarz, projektując specjalnie na tę strefę zabawny stolik w kształcie kaczki.

– Cieszę się, że mogłem dać coś od siebie. Fajnie móc zrobić coś dla dzieciaków. Już obmyślam niespodziankę na następną strefę, podkreślił Darek. Tradycyjnie w ostatni etap prac włączyła się grupa wolontariuszy – pracowników Budimeksu, którzy skręcili ostatnie meble i udekorowali przestrzeń.
Ambasador nowej STREFY RODZICA „Budimex Dzieciom” nie krył zadowolenia z udziału w kolejnej edycji programu – Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę wesprzeć tę inicjatywę. Kibicuję wszystkim firmom, które tak jak Budimex w sensowny sposób potrafią pomagać innym – podkreślił Darek Wardziak.
Gościem specjalnym 27 finału STREFY RODZICA był Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pediatrii dr n. med. Tomasz Jarmoliński.
„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA, która przy okazji remontu gorzowskiego Urzędu Miasta, chce wesprzeć najmłodszych pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego.
Celem programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali – przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą. Ich stała obecność daje małemu pacjentowi poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza stres i skraca proces hospitalizacji nawet o 30%.

Zasadą „Strefy Rodzica. Budimex Dzieciom” jest nastawienie na maksymalną skuteczność. Każdy z dotychczas zrealizowanych projektów jest zupełnie inny i dostosowany do indywidualnych potrzeb szpitala. Prace planowane są tak by zakończyć się w jak najkrótszym czasie i nie powodować dyskomfortu dla małych pacjentów. W tym celu wykorzystywane są już istniejące pomieszczenia, a nawet jak w przypadku gorzowskiego Szpitala, dotychczas nie zagospodarowane przestrzenie na korytarzu.

Z ramienia firmy Budimex SA, program Strefa Rodzica realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o www.tfc.com.pl