„Strefa Rodzica” w Jędrzejowie już na półmetku

Na Oddziale Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego Jędrzejowie trwa realizacja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, dzięki której zostanie stworzona nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci.  

Wielkimi krokami zbliża się finał kolejnej XIII edycji programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, którego celem jest stworzenie w szpitalach komfortowych warunków do przebywania rodziców chorych dzieci ze swoimi pociechami, a tym samym poprawa samopoczucia małych pacjentów i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia. Po Lublinie, Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Sanoku, Bydgoszczy, Olsztynie i Wrocławiu program trafił do Specjalistycznego Szpitala w Jędrzejowie.  

W ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią liczbę łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi.  

Obecnie na Oddziale Pediatrii, w Szpitala Specjalistycznego w Jędrzejowie, prace remontowe idą pełną parą. Powstaje tam świetlica dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla rodziców – w tym nowa łazienka, szatnia a także wygodna przestrzeń, przeznaczona do wypoczynku, wyposażona w wygodne, funkcjonalne meble. Dodatkowo planowany jest zakup składanych łóżek dla rodziców, żeby mogli spokojnie przespać noc przy chorym dziecku.

Otwarcie Strefy w Jędrzejowie zaplanowane jest na 31 maja br. Wszystko odbędzie się na koszt firmy Budimex, a materiały użyte do wykończenia wnętrz będą odpowiednio dopasowane do warunków szpitalnych. Jędrzejów nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie „Strefa Rodzica”. Jeszcze w tym roku powstaną takie miejsca w kolejnych trzech miastach.