Strzał w dziesiątkę, czyli 10. „Strefa Rodzica”.

We wrocławskim szpitalu powstanie kolejne miejsce przyjazne rodzicom chorych dzieci.  

W ramach programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” na terenie Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu powstanie nowoczesna świetlico – stołówka dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla rodziców. To już dziesiąta „Strefa Rodzica” w Polsce.  

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest ogólnopolskim projektem programem społecznym prowadzonym i w całości finansowanym przez Budimex SA. Jego celem jest tworzenie w szpitalach miejsc przyjaznych małym pacjentom i ich opiekunom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka.  

Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w ciągu roku przyjmuje ponad 1900 młodych pacjentów a średni czas pobytu w oddziale to 4 do 5 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy pobyt w szpitalu wymaga odpowiednich warunków. Dlatego na terenie Kliniki zostaną przeprowadzone prace remontowe i aranżacyjne wybranych pomieszczeń dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala. W nowej „Strefie Rodzica” powstanie świetlico – stołówka dla dzieci oraz pokój socjalny dla rodziców. Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, składane łóżka dla rodziców oraz edukacyjne zabawki i gry dla najmłodszych.

Otwarcie wrocławskiej „Strefa Rodzica” zaplanowane jest na koniec czerwca br. W prace włączą się wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. W tym procesie prawie zawsze towarzyszy im znana aktorka, ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, Agnieszka Grochowska. „Strefy Rodzica” powstały już w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Sanoku.  Rocznie może korzystać z nich ponad 17 tys. młodych pacjentów i ich opiekunów. Wrocław jest 10. edycją programu, a kolejnymi przystankami w tym roku będzie Bydgoszcz oraz Olsztyn.  Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.  Za koordynację odpowiada firma Task Force Consulting Sp. z o.o. www.tfc.com.pl