Zbliża się finał XVIII edycji „Strefy Rodzica” w Gdyni

W szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni trwa realizacja XVIII edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Projekt  „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, ma na celu stworzenie w polskich szpitalach przyjaznych i komfortowych przestrzeni, w których rodzice będą mogli spędzać czas ze swoimi chorymi pociechami. Aranżacja wnętrz i nowe wyposażenie dostosowane są specjalnie do potrzeb rodziców najmłodszych pacjentów.

Zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami to cel  ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, organizowanego przez firmę Budimex SA. Jest on realizowany przez tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach – przyjaznych rodzicom i ich dzieciom. Stała obecność rodziców podczas choroby dziecka przekłada się na poprawę samopoczucia pacjentów oraz ich szybszy okres zdrowienia. W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc.

XVIII edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” trwa obecnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Prace prowadzone są na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka. Powstaje tam specjalny pokój socjalny dla rodziców, który zostanie odremontowany
i wyposażony w wygodne i funkcjonalne meble oraz składane łóżka. Dodatkowo całkowitej zmianie poddawana jest łazienka, z której będą mogli korzystać rodzice małych pacjentów.

Otwarcie gdyńskiej strefy zaplanowane jest na 21 kwietnia. Gdynia nie jest ostatnim miastem,
w którym powstanie „Strefa Rodzica”. Program w 2017 roku zawita jeszcze do 5-ciu polskich szpitali.