Biskupiec będzie miał swoją Strefę Rodzica

Pozytywna energia, chęć do życia, radość, słońce, zabawa – oto skojarzenia, które wywołuje barwa żółta. Dlatego też kolor lata będzie dominował w 24. Strefie Rodzica, która powstanie na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu, w ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Stworzenie rodzicom i opiekunom małych pacjentów komfortowych warunków do przebywania
ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel autorskiego i unikalnego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Od 5 lat program jest realizowany i w całości finansowany przez Budimex SA.

Oddział Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego w Biskupcu rocznie przyjmuje około 800 młodych pacjentów. Dzieci na oddziale przebywają około 4 dni, a rodzice wraz z nimi. Oddział przeszedł niedawno remont i posiada odnowioną, wydzieloną, skromną przestrzeń dla opiekunów i młodych pacjentów, ale na zaaranżowanie funkcjonalnych, estetycznych i wygodnych rozwiązań, które byłyby odpowiednie zarówno dla małych pacjentów i ich opiekunów nie starczyło środków finansowych. W związku z tym, dyrekcja Budimeksu podjęła decyzję, aby 24. Strefa Rodzica została zrealizowana
w jedynym szpitalu w Biskupcu.

Strefa Rodzica w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu tak jak każda z dotychczas zrealizowanych 23. Stref zostanie stworzona według indywidualnego projektu architekta wnętrz uwzględniającego konkretne warunki lokalowe placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów.

Na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego w Biskupcu zostaną przeprowadzone prace remontowe oraz aranżacyjne dwóch pomieszczeń: aneksu kuchennego i bawialni. Cała przestrzeń zostanie wyremontowana i wyposażona w odpowiednie meble dopasowane do potrzeb rodziców
i dzieci. W Strefie Rodzica będzie dominował kolor lata – żółty. W części kuchennej Budimex zainstaluje m.in. zlew, umywalkę, nową zabudowę kuchenną, wraz z lodówką i kuchenką mikrofalową. Stół, krzesła i dodatki sprawią, że pomieszczenie kuchenne będzie bardziej funkcjonale i przytulne. Bawialnię ozdobią kolorowe motywy na ścianach, do dyspozycji najmłodszych będą nowe meble, m.in. regał w kształcie domku i kolorowe półki pełne zabawek. Dodatkowo Budimex zakupi komfortowe fotele dla mam do każdej z sal na oddziale.

Otwarcie Strefy Rodzica w Biskupcu zaplanowane jest na początek maja. W prace jak zawsze włączą się wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Na tym etapie prawie zawsze towarzyszy im znana aktorka, ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, Agnieszka Grochowska.