Dziecięcy oddział w Raciborzu przyjazny dla rodziców.

W raciborskim szpitalu, opiekunowie chorych dzieci będą mieli swoją Strefę Rodzica.

Na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Rejonowego im. Dr. J. Rostka w Raciborzu startuje XXVI edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program w całości finansuje firma Budimex SA.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny, realizowany od ponad 5 lat na oddziałach dziecięcych polskich szpitali. „Wszystko dla dobra dzieci” – to idea, jaka przyświeca organizatorowi – firmie Budimex SA w jego realizacji. Dzięki tworzeniu i zapewnieniu specjalnych warunków dla rodziców, takich jak pomieszczenia socjalne, zaplecza kuchenne, łazienki, łóżka do spania mali pacjenci mają możliwość jak najdłuższego kontaktu z rodzicami. A to, ma zbawienny wpływ na przyspieszony proces leczenia i szybki powrót do zdrowia. 

Sfery Rodzica to najczęściej korytarzowe wnęki oddziałów szpitalnych, nieużytkowane pomieszczenia czy przydzielonych do tego celu sale. Wnętrza są aranżowane, remontowane i wyposażane w odpowiednie meble po to, by dzieci i ich rodzice mogli spędzać więcej czasu razem. Do tej pory Strefy Rodzica powstały już w 24 miastach, ostatnio w Suwałkach, Grodzisku Mazowieckim, Siedlcach, Biskupcu i w Warszawie.

Szpital Rejonowy im. Dr J. Rostka w Raciborzu  jest już XXVI placówką, w której zostanie zrealizowany program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Na Oddziale Pediatrycznym powstanie nowa świetlica, która zostanie wyposażona w wygodne i funkcjonalne meble. Wymieniona zostanie podłoga, odmalowane i udekorowane ściany, wydzielone zostaną strefy do zabawy i do relaksu
W przyjaznym otoczeniu dzieci ze swoimi opiekunami będą mogli spędzać wspólnie czas, w tym trudnym dla nich okresie leczenia.

Szpital w Raciborzu jest jedynym szpitalem w mieście, na odział pediatryczny przyjmowanych jest ok 1500 małych pacjentów rocznie. Leczone są tu dzieci od niemowlaka do 18-tego roku życia. Oddziałem od kilku miesięcy kieruje lekarz medycyny Jacek Micuła, dla którego celem jest zapewnienie dla dzieci z powiatu raciborskiego kompleksowej diagnostyki i leczenia. Nowy ordynator stawia na rozwój oddziału i nowoczesność rozumianą również jako przyjazne i rodzinne podejście do pacjenta.

Strefa Rodzica w Raciborzu zostanie otwarta pod koniec sierpnia br., a w prace włączą się pracownicy Budimeksu, którzy w ramach wolontariatu pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych.
Oprócz wolontariuszy Budimeksu, w akcji od samego początku uczestniczy się honorowa ambasadorka programu – Agnieszka Grochowska, popularna aktorka, znana między innymi z filmu „Wałęsa” czy „Obce Niebo”.