Edycja XIV

Szpital w Toruniu przyjazny rodzicom

Na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu startuje XIV edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program w całości finansuje firma Budimex SA.  

Budimex SA od ponad 3 lat realizuje ogólnopolski program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami. Dzięki temu w polskich szpitalach powstają funkcjonalne pomieszczenia przyjazne rodzicom i ich dzieciom.  

Sfery Rodzica to najczęściej korytarzowe wnęki oddziałów szpitalnych, nieużytkowane pomieszczenia czy przydzielonych do tego celu sale. Wnętrza są aranżowane, remontowane i wyposażane w odpowiednie meble po to, by dzieci i ich rodzice mogli spędzać więcej czasu razem. Przekłada się to na lepsze samopoczucie młodych pacjentów i ułatwia im szybszy powrót do zdrowia. W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc. Do tej pory Strefy Rodzica powstały już w 13 miastach m.in. w Lublinie, Krakowie, Sanoku, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie.  

Dzięki programowi z dotychczas oddanych Stref może korzystać rocznie ponad 24 tys. młodych pacjentów i ich rodziców.  

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu jest już XIV placówką, w której zostanie zrealizowany program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej, powstanie specjalne pomieszczenie dla rodziców, wyremontowane i wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek. Dodatkowo w ramach programu zostanie odpowiednio odnowiona i zaaranżowana świetlica dla dzieci. Szpital otrzyma również składane łóżka, żeby opiekunowie mogli spędzić noc przy chorym dziecku.  

Toruńska Strefa Rodzica zostanie otwarta pod koniec czerwca 2016 r., a w prace włączą się pracownicy Budimeksu, którzy w ramach wolontariatu pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Oprócz wolontariuszy Budimeksu, w akcji od samego początku uczestniczy się honorowa ambasadorka programu – Agnieszka Grochowska, popularna aktorka, znana między innymi z filmu „Wałęsa” czy „Obce Niebo”.  Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.  

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA a koordynowany przez firmę Task Force Consulting Sp. z o.o.