Edycja XV

6 października 2016 r. na Oddziale Dziecięcym Szpitala w Bogatyni odbył się finał XV edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Ideą programu jest umożliwienie rodzicom czynnego i całodobowego udziału w hospitalizacji dziecka. Stworzenie nowoczesnej, wygodnej przestrzeni dla rodziców i chorych dzieci pozwala zrealizować to zadanie. Wyremontowany pokój socjalny pełniący jednocześnie rolę świetlicy został właśnie przekazany najmłodszym pacjentom szpitala i ich opiekunom do użytku.

W bogatyńskim oddziale dziecięcym, w którym rocznie przebywa ponad 1200 młodych pacjentów, Strefa Rodzica została stworzona według indywidualnego projektu tak, by w jak największym stopniu dopasować istniejące warunki do potrzeb dzieci i ich rodziców.
Powstał w ten sposób nowoczesny pokój z zapleczem socjalnym dla rodziców, umożliwiający odpoczynek oraz przygotowanie szybkiego posiłku. Pomieszczenie wyposażono w wygodne
i funkcjonalne meble dla opiekunów oraz odpowiednio zaaranżowan0 dla potrzeb najmłodszych.
Cieszę się, że po raz kolejny udało się stworzyć szpitalną, przyjazną przestrzeń dla chorych dzieci i ich rodziców. Dla całego zespołu Budimeksu to wielka radość, że możemy wspólnie realizować tak ważny projekt, który niesie realną pomoc.– komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimeksu.
Oficjalne otwarcie „Strefy Rodzica” to moment, w którym profesjonalną ekipę budowlaną zastępują pracownicy Budimeksu. W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble oraz pomagają w pracach wykończeniowych.
Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” został zapoczątkowany w 2012 roku. Od tego czasu na mapie Polski pojawiło się już czternaście „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Sanoku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Olsztynie, Toruniu, Jędrzejowie. Bogatynia jest piętnastą stacją programu.
Rocznie, z dotychczas oddanych Stref Rodzica może korzystać z nich ponad 25 tys. młodych pacjentów i ich opiekunów. W każdym przypadku wybór miejsca i realizację pomysłu poprzedzają szczegółowe konsultacje z władzami szpitali. Kolejnymi przystankami w tym roku będzie Bydgoszcz oraz Olsztyn.