Strefa Rodzica w Olsztynie już na półmetku.

Ogólnopolski program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” trafił do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. Stanisława Popowskiego.  

Celem tej społecznej akcji jest stworzenie wygodnej, praktycznej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb rodziców pozostających przy dziecku podczas hospitalizacji. Program jest w całości finansowany przez firmę Budimex S.A.  

Ideą przyświecającą organizatorom jest popularyzacja takiego modelu opieki, w którym rodzice jak najdłużej mogą pozostawać przy wracającym do zdrowia dziecku. Stała obecność rodzica lub opiekuna niesie za sobą bardzo praktyczne korzyści – mały pacjent chętniej współpracuje z lekarzami czując się bezpiecznie. Dziecko dużo szybciej zdrowieje mogąc na chwilę zapomnieć o chorobie.  

W olsztyńskim szpitalu remont związany z akcją społeczną „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” objął aż dwa oddziały – onkologiczny i reumatologiczny. W nowej Strefie Rodzica powstanie świetlico-stołówka, oraz pokój socjalny. Pomieszczenia będą wyposażane w wygodne i funkcjonalne meble, kolorowe stoliki i regaliki dziecięce, zabawki czy składane łóżka dla rodziców, na których mogą wygodniej spędzić noc.  

Do tej pory Strefy Rodzica powstały już w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Sanoku i Wrocławiu. Każda edycja stanowi wyzwanie – pomieszczenia wymagają indywidualnego podejścia architekta i koncepcji zagospodarowania wnętrz. Z otwartych do tej pory Stref może korzystać rocznie około 19 tys. młodych pacjentów wraz z rodzicami.  

Ze względu na społeczną odpowiedzialność projektu, nie brakuje w nim zaangażowanych pracowników Budimeksu – wolontariuszy. Pomogą i tym razem na etapie wykończenia wnętrz. Otwarcie Strefy planowane jest już na 27 października.  

Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.