Strefa Rodzica w Szpitalu im. L. Rydygiera w Toruniu na ukończeniu.

Otwarcie już 22 czerwca! Trwa XIV edycja programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest stworzenie komfortowych warunków pobytu rodziców razem z dziećmi, podczas trudów hospitalizacji.  

Strefa Rodzica to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach – przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka.  

Na oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, rocznie przebywa 1500 małych pacjentów a średni czas pobytu na oddziale to 3 – 4 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy, nieustanny pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków. Dlatego, w placówce prowadzone są prace remontowe i adaptacyjne wybranych pomieszczeń, dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala. W nowej Strefie Rodzica znajdą się: pokój socjalny dla rodziców (nowocześnie urządzony, wyposażony w wygodne i funkcjonalne meble, telewizor, sprzęt AGD), w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek oraz odnowiona, kolorowa świetlica zabaw dla dzieci.  

Dodatkowo planowany jest zakup składanych łóżek dla rodziców, żeby mogli spokojnie przespać noc przy chorym dziecku.

Toruńska Strefa Rodzica zostanie otwarta 22 czerwca 2016r.  Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.  

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.  

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA a koordynowany przez firmę Task Force Consulting Sp. z o.o.