Szpital w Toruniu ma swoją STREFĘ RODZICA

22 czerwca 2016 roku na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu odbył się finał czternastej edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Toruń jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstały specjalne miejsca dla rodziców hospitalizowanych dzieci.  

Podczas finału czternastej edycji programu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie. Wyremontowany pokój socjalny oraz świetlica na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej – wygodne, funkcjonalne meble, kuchenka do przygotowania szybkiego posiłku, kolorowe ściany i nowe zabawki – mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu. Dodatkowo oddział szpitalny otrzymał składane łóżka dla osób, które zechcą nocować przy chorym dziecku.

Do ostatniej chwili trwały prace wykończeniowe, aranżowanie wnętrz, ustawianie mebli, w które zaangażowali się, na zasadzie wolontariatu, pracownicy toruńskiego rejonu Budimex SA.  

Bardzo się cieszę, że mamy w Polsce kolejny szpital z przyjaznym miejscem dla chorych dzieci i ich rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że nadal jest wiele placówek, w których trzeba tworzyć takie przestrzenie, dlatego już dzisiaj mogą zdradzić, że firma Budimex SA będzie zwiększać zasięg programu. Jestem pełen uznania dla zaangażowania pracowników naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex SA.  

Kolorową „Strefę Rodzica”, przyjazną dla rodziców i dzieci udało się oddać również dzięki zaangażowaniu architektów z firmy DESIGN TRISS – Pani Joannie Brewce i Sławomirowi Marciniakowi.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.  Za koordynację odpowiada firma Task Force Consulting Sp. z o.o. www.tfc.com.pl